Deti ho nespoznali. Bondra trénoval s popradskou mládežou

14.08.2017 07:17
Peter Bondra
Peter Bondra na autogramiáde s fanúšikmi. Autor: ,

Niekdajší slovenský hokejista Peter Bondra i jeho syn Peter absolvovali v nedeľu tréning spolu s mladými popradskými hráčmi.

Keď strelil Peter Bondra v roku 2002 víťazný gól vo finále majstrovstiev sveta proti Rusku, mladí „kamzíci“, ktorých navštívil, ešte ani neboli na svete.

„Deti nevedeli trénerovi odpovedať kto som. Až môj synovec Tomáš zakričal moje meno,“ uviedol pre webstránku HK Poprad dnes už 49-ročný niekdajší útočník. Člena Siene slávy Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) teší progres podtatranského klu­bu.

"Za posledný rok došlo v Poprade k mnohým pozitívnym zmenám, ktoré dúfam pomôžu mládeži. Máme tu kvalitných trénerov, ktorí dokážu vychovávať nádejných hokejistov,“ povedal niekdajší hráč Washingtonu Capitals, Ottawy Senators, Atlnanty Trashers či Chicaga Blackhawks.

Jeho syn Dávid Bondra bol v ostatnej sezóne členom seniorského mužstva „kamzíkov“ a v lete predĺžil zmluvu i na nasledujúci ročník. „S otcom som v mladosti chodil na ľad stále, keď mu to čas dovolil. Veľmi radi sme deťom ukázali základy hokeja. Pamätám si, že keď na môj tréning prišiel niektorý z otcových spoluhráčov, tak to bolo niečo výnimočné a motivačné. Otec mi dodnes vždy poradí, pozerá každý môj zápas a stále mi po stretnutí povie svoj názor na moju hru. Veľmi si to vážim,“ povedal 24-ročný Dávid Bondra, ktorý si v Poprade oblieka dres s číslom dvanásť rovnako ako jeho otec.

#Peter Bondra #HK Poprad
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
25,99
Perla modré irisy

Perla modré irisy

34,99
Kytica Zimona 19

Kytica Zimona 19

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk