Budúcnosť v rukách investorov a mesta. Martin bojuje o existenciu

31.05.2017 13:18
MHC Martin, fanúšikovia
Fanúšikovia MHC Martin. Autor: ,

Hokejový klub MHC Martin ešte stále nemá vyriešenú svoju budúcnosť. Hokejisti z Turca sa tešili v uplynulej sezóne z postupu do semifinále play off, kde podľahli neskoršiemu víťazovi Banskej Bystrici 0:4.

Po úspechu však prišlo vytriezvenie. Začiatkom mája polícia zabavila administratívne dokumenty MHC vrátane počítačov. Dôvodom bolo podozrenie z nelegálneho účtovníctva za roky 2014 a 2015. To prinútilo najväčšieho akcionára a súčasne riaditeľa klubu Michala Taligu nadobro skončiť.

„Martinský hokej nepotrebuje mudrlantov, ale tých, ktorí prídu, donesú peniaze a pomôžu mu existovať. Dva roky sme to robili, ale potom prišlo udanie, že sme podvodníci. S hokejom v Martine som pracoval len preto, lebo som miestny lokálpatriot. Ja už nevytiahnem peniaze z peňaženky pre martinský hokej, aby ma v budúcnosti opäť niekto obvinil, že som podvodník. Kašlem na hokej, moja priorita je rodina. Nedovolím, aby sa mi rozpadla,“ ozrejmil svoje rozhodnutie v stredajšom vydaní denníka Šport.

Taliga v pondelok predstúpil pred mestské zastupiteľstvo a predstavil nových potenciálnych sponzorov a ich podmienky, za ktorých sú ochotní vstúpiť ako akcionári do súkromného slovenského klubu.

„Je to partia chalanov z Bratislavy, ktorí nemajú s martinským hokejom skoro nič spoločné. Chcú mu však pomôcť. Ak sa k tomu z nejakého dôvodu neodhodlajú, hokej v Martine nebude. Všetci martinskí podnikatelia už pri hokeji boli, v regióne sa oň nemá kto starať. Ak by náhodou niekto v budúcnosti opätovne oslovil mňa, odkážem mu, že ďakujem, stačilo,“ pokračoval ďalej Taliga.

Noví investori sa chcú ujať iniciatívy v martinskom hokeji, požadujú však, aby sa mesto viac zapájalo do chodu klubu. „Chcú, aby sa podieľalo na spolupráci pri riešení problémov na vyššej úrovni, než tomu bolo doteraz. Zároveň potrebujú záruku, že sa mesto na nich nevykašle,“ vyjadril sa Taliga. Ak by sa mesto rozhodlo viac spolupracovať s klubom, oficiálny prepis súkromnej spoločnosti MHC by sa realizoval na valnom zhromaždení.

S mestom to však jednoduché nebude, pretože od marca minulého roka funguje v režime nútenej správy. Primátor Andrej Hrnčiar v minulosti pomohol miestnemu hokejovému klubu tým, že mu osobnou zaangažovanosťou zariadil sponzorský príspevok vo výške približne 100 000 eur. Momentálne však mesto nemá finančné prostriedky na to, aby mohol hokej finančne podporovať.

„Mesto bolo upovedomené o existencii údajného nového investora len predvčerom počas vystúpenia pána Taligu na zasadnutí mestského zastupiteľstva. Samozrejme, vedenie mesta je otvorené prípadným rokovaniam, ale je zvláštne, že domnelý investor rokuje s odchádzajúcim pánom Taligom a nie s mestom ako s partnerom, od ktorého očakáva spoluprácu a garancie. Momentálne žiadne informácie o jeho plánoch ani zámeroch nemáme,“ cituje stanovisko hovorkyne mesta Martin Zuzany Kalmanovej stredajšie vydanie denníka Šport.

#Michal Taliga #MHC Martin
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk