Do Košíc sa vrátil Jančuška. Chcem prebudovať mužstvo a finále, tvrdí

02.05.2017 12:00
Milan Jančuška
Milan Jančuška. Autor: ,

Trénerom HC Košice v sezóne 2017/2018 bude Milan Jančuška, jeho asistentom sa stal Jerguš Bača.

Nový trénerský tandem ohlásil na utorkovej tlačovej konferencii v Košiciach Július Lang, ktorý je novým prezidentom HC Košice. Veľké zmeny na trénerskom aj funkcionárskom poli v hokejových Košiciach majú spoločného menovateľa – nespokojnosť s dosiahnutými výsledkami v ostatných dvoch sezónach. Osemnásobný majster Slovenska chýbal vo dvoch rokoch po sebe vo finále najvyššej súťaže, v práve skončenom ročníku 2016/2017 bolo konečnou pre Košičanov už štvrťfinále play off. Prehrali v ňom s Martinčanmi.

„Je to veľká česť a zodpovednosť. Máme smelé a ambiciózne ciele – minimálne chceme byť vo finále. Chceme tiež vrátiť ľuďom chuť na hokej, nalákať ich na naše zápasy do Steel arény. Budeme sa tiež venovať mládeži, Nechceme zabudnúť na deti – odlákať ich od počítačových hier a prilákať na štadión,“ uviedol nový šéf HC Košice Július Lang.

Na uvoľnenú trénerskú stoličku v Košiciach si sadne Milan Jančuška, ktorý viedol hokejistov z druhého najväčšieho mesta Slovenska už v rokoch 2001 až 2004. Rodák z Liptovského Mikuláša pôsobil v Košiciach už ako hráč a neskôr i ako asistent trénera. Jančuška bol v nedávno skončenej sezóne hlavným koučom MsHK Žilina, „vlkov“ doviedol až na tretie miesto v Tipsport lige, čo je druhé najlepšie umiestnenie v klubovej histórii. Asistentom 57-ročného trénera bude niekdajší reprezentačný bek Jerguš Bača.

„Vraciam sa po 14 rokoch a v čase, keď treba prebudovať mužstvo. S týmto vedomím nás čaká naozaj ťažká úloha a veľa roboty. V Žiline sme dosiahli obrovský úspech, ale nastal čas na zmenu aj pre mňa. Som rád, že prišla táto ponuka z Košíc. Rokovania boli veľmi rýchle a korektné. Chcem prebudovať mužstvo tak, aby tu bol opäť potenciál dosiahnuť finále,“ uviedol staronový tréner HC Košice Milan Jančuška. Na otázku, prečo si vybral za asistenta Jerguša Baču, odpovedal: „Trénovali sme spolu v Liptovskom Mikuláši aj Žiline, hrali sme spolu, sme na jednej vlnovej dĺžke. Z tohto pohľadu mi ako kolega aj človej vyhovuje.“

Prípravu na novú sezónu začnú hokejisti HC Košice 9. mája.

#HC Košice #Milan Jančuška
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
24,99
Perla Ruža Color

Perla Ruža Color

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk