Trenčín zvládol reparát. Udržal sa medzi elitou

Pred sezónou hovorili o semifinále. Medzi elitou sa však zachraňovali až víťazstvom nad súperom, s ktorým sa po prvý raz v histórii stretli pred necelým mesiacom.

11.04.2017 20:27 , aktualizované: 21:37
Juraj Bezúch Foto: ,
Strelec dvoch gólov Trenčína Juraj Bezúch.

Hokejisti Trenčína budú hrať aj v budúcej sezóne v Tipsport Lige. Rozhodli o tom v poslednom stretnutí play out, keď si v domácom prostredí poradili s víťazom prvej ligy Detvou 4:0.

Zverenci Júliusa Pénzeša mali rozhodujúci duel od začiatku pod kontrolou a už v prvej tretine si vytvorili trojgólový náskok. Zložili tak reparát za nezvládnutý súboj zo záverečného kola základnej časti.

Vtedy s nožom na krku zaváhali v priamom súboji s Novými Zámkami o poslednú miestenku do play off. Vyhrali síce 2:1 po predĺžení, ale hosťom stačil aj bod na ôsmu priečku.

HK Dukla Trenčín – HC 07 Orin Detva 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)

• Góly: 4. Bezúch (Holenda, D. Trška), 14. Bezúch (Holenda, T. Bulík), 15. Vopelka (J. Gašparovič, Sádecký), 21. Sojčík (Marcel Hossa, A. Šťastný)
  • Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše: 31. Mačkovič (Detva) 5+DKZ za napadnutie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Baluška, D. Konc – Orolin, Tvrdoň, 2995 divákov
  • Trenčín: Volden – Starosta, Drgoň, Holenda, Cebák, Pač, Bohunický, Denis Hudec, D. Trška – Marcel Hossa, Sojčík, A. Šťastný – J. Ručkay, Bulík, Bezúch – J. Gašparovič, Sádecký, Vopelka – M. Hecl, Šimun, J. Švec
  • Detva: Orčík (21. Škorvánek) – F. Fekiač, Sládok, Gachulinec, Michal Valjent, Mačkovič, Zorvan, F. Šedivý, Jendroľ – Škvaridlo, R. Gašpar, J. Žilka – T. Török, Srnka, L. Říha – Videlka, Huňady, V. Fekiač – Poliaček, J. Petro, Hrušík

Július Pénzeš (tréner Trenčína): „Bolo to veľmi ťažké, že sa rozhodovalo v poslednom zápase, najmä po psychickej stránke. Bol som presvedčený, že máme lepšie mužstvo, ale v poslednom zápase sa môže stať hocičo. Napríklad dnes v prvom striedaní si Cebák zlomil ruku. Zvládli sme dobre prvú tretinu, pretože sme plnili to, čo sme si povedali. V druhej časti sme pridali štvrtý gól a tím sa upokojil. Vždy som tvrdil, že nám chýbajú skúsenejší hráči, ktorí upokoja lavičku pri vedení. Veľakrát sa nám stalo, že sme prišli o náskok.“

Andrej Šťastný (útočník Dukly Trenčín): „Vedeli sem, že tento tím má silu. Postrácali sme však veľa bodov a zbytočne sme si to zdramatizovali. Vedeli sme, že keď budeme hrať tak, ako vieme, nemôžeme prehrať. V predchádzajúcich dueloch sme nepremieňali šance a teraz sme chceli získať vedenie na svoju stranu.“

Tomáš Škvaridlo (útočník Detvy): „Veľmi ma mrzí tento zápas. Všetci sme sa na tento duel tešili. Nezvládli sme prvú tretinu a to rozhodlo. Možno sme až príliš veľa chceli a to nám zväzovalo ruky. Urobili sme chyby a Trenčín ich potrestal. Potom sme už naháňali výsledok. Sezóna v Detve bola dobrá, ale ja osobne som trochu sklamaný. Chceli sme urobiť posledný krok, prišlo nás podporiť veľa divákov. Mrzí nás, že sme to nezvládli.“

Trinásťgólová prestrelka v Skalici pre Liptákov

Liptovský Mikuláš zvíťazil v Skalici po trinásťgólovej prestrelke 7:6 v zápase záverečného 12. kola play out hokejovej Tipsport ligy 2016/2017. Víťazný presný zásah hostí padol v 47. min z hokejky Jakuba Sukeľa, ktorý tak zavŕšil hetrik. V Skalici sa hralo v uvoľnenej atmosfére a obaja aktéri nešetrili peknými akciami a najmä korením – gólmi.

Hráči Liptovského Mikuláša už pred týmto stretnutím mali istú účasť v budúcom ročníku Tipsport ligy, pred záverečným kolom play out mali na čele náskok 5 bodov pred Trenčanmi. Na druhej strane Skaličania už dávnejšie prišli o nádej na návrat do najvyššej súťaže. V play out dosiahli len jedno víťazstvo v riadnom hracom čase, jednu výhru v predĺžení a celkovo žalostných päť bodov.

HK Skalica – MHk 32 Liptovský Mikuláš 6:7 (1:2, 3:2, 2:3)

• Góly: 20. A. Kotzman (K. Kučera, Hluch), 23. Halabrín, 25. A. Kotzman (Š. Petráš, Vereš), 27. Janáč (Vereš, Škápik), 41. Š. Petráš, 43. Halabrín (P. Ivičič) – 3. Róbert Huna (Mezovský, Richard Huna), 4. J. Sukeľ (M. Sukeľ, V. Vybíral), 29. J. Sukeľ (M. Sukeľ), 38. Róbert Huna (Piatka), 42. M. Sukeľ (J. Sukeľ), 46. Mezovský (Piatka), 47. J. Sukeľ (Burzala, Števuliak)
  • Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0
  • Skalica: R. Petrík – Škápik, Bureš, Kukliš, Drahorád, Mikéska, Pavešic, M. Romančík – Š. Petráš, Vereš, Janáč – Hluch, K. Kučera, A. Kotzman – P. Kotzman, Brodek, Dvonč – R. Smetana, P. Ivičič, Halabrín
  • Liptovský Mikuláš: Durný – E. Bagin, Kadlubiak, P. Luža, Burzala, M. Šiška, F. Oravec, Mezovský, Moravčík – V. Vybíral, Langhammer, Brezniak – J. Sukeľ, M. Sukeľ, Števuliak – A. Laco, M. Kabáč, A. Lištiak – Richard Huna, Piatka, Róbert Huna