mapa trate1.7.indiv. čas., 14 km1. etapa2.7.rovinatá, 203 km2. etapa3.7.zvlnená, 212 km3. etapa4.7.rovinatá, 207 km4. etapa5.7.kopcovitá, 160 km5. etapa6.7.rovinatá, 216 km6. etapa7.7.rovinatá, 213 km7. etapa8.7.kopcovitá, 187 km8. etapa9.7.horská, 181 km9. etapa11.7.rovinatá, 178 km10. etapa12.7.rovinatá, 203 km11. etapa13.7.horská, 214 km12. etapa14.7.horská, 101 km13. etapa15.7.zvlnená, 181 km14. etapa16.7.kopcovitá, 189 km15. etapa18.7.zvlnená, 165 km16. etapa19.7.horská, 183 km17. etapa20.7.horská, 179 km18. etapa21.7.zvlnená, 222 km19. etapa22.7.indiv. čas., 22,5 km20. etapa23.7.rovinatá, 103 km21. etapa

Lintner: Najdôležitejší je odkaz, že výtržníkov už nepustíme na štadión

11.04.2017 06:00
Richard Lintner
Sklamaný Richard Lintner. Autor: ,

Rozhodnutie vypratať sektor hostí bolo absolútne správne a jediné riešenie situácie, ktorá vznikla. Tvrdí to šéf hokejovej Tipsport Ligy Richard Lintner (39) o dianí na žilinskom zimnom štadióne počas sobotňajšieho stretnutia play off s Nitrou, kde v hľadisku horela dymovnica a duneli delobuchy.

„Mrzí ma, že takáto vec ubližuje imidžu ligy a plošne všetkým klubom. Pritom bezpečnostná situácia na štadiónoch sa za ostatné obdobie výrazne zlepšila,“ hovorí Lintner.

Aká je vaša reakcia na to, čo sa v sobotu udialo v Žiline?
Už priniesť pyrotechniku na štadión je zakázané. Fanúšikovia podliehajú pri vstupe na štadión kontrolám, ale vynaliezavosť niektorých individuí je obrovská, takže sa im v sobotu podarilo priniesť svetlice a delobuchy na štadión. Je to vážny problém, reakcia však bola veľmi promptná. Prostredníctvom kamerového systému, ktorý na zimnom štadióne v Žiline len nedávno nainštalovali, boli previnilci identifikovaní a ešte na štadióne ich zaistila polícia.

Ako v budúcnosti podobným výtržnostiam s pyrotechnikou predísť?
Najdôležitejší je odkaz, že systém funguje a previnilca identifikuje veľmi ľahko. Ľuďom, ktorí by sa o čosi podobné chceli v budúcnosti pokúsiť, musia vedieť, že im to neprejde. Je totiž isté, že postih ich neminie. Samozrejme, vždy sa dá urobiť krok navyše v rámci osobných prehliadok. Tie zrejme budú musieť byť ešte dôkladnejšie ako dosiaľ.

Pred začiatkom finálovej série absolvujete so zástupcami oboch klubov stretnutie ohľadom bezpečnosti. O čom bude?
Toto stretnutie nie je reakciou na to, čo sa udialo. Veľké zasadnutie bezpečnostných manažérov sme mali pred play off aj počas sezóny. Je to bežný a nevyhnutný proces. Potvrdzuje našu snahu zvyšovať bezpečnosť na štadiónoch. V tomto smere sme urobili významný pokrok.

Aké postihy čakajú previnilcov?
Trestnoprávnu zodpovednosť rieši polícia. Kroky a oopatrenia však robia kluby. Problémové osoby vedia umiestniť na čiernu listinu a v rámci kontrol ich nevpustia na štadión. V Nitre takéto nariadenia striktne dodržiavajú a nejde o prvý prípad, keď bude mať niekto zakázaný vstup na zimák.

Čo čaká organizátora zápasu – žilinský klub?
Touto témou sa bude zaoberať disciplinárna komisia SZĽH a tak isto aj Pro-Hokej ako riadiaci orgán Tipsport ligy.

Žilina mala počas sezóny dvakrát problémy so správaním sa divákov v hľadisku. Nemal mať klub v play off opäť uzavretý štadión?
Disciplinárna komisia SZĽH zrušila podmienku, preklasifikovala ju na uzavretie štadióna. Klub sa však odvolal a odvolacia komisia uznala odkladný účinok. Osobne som s týmto rozhodnutím súhlasil a aj som ho odporúčal. Nešlo totiž o žiaden z nebezpečných predmetov, za ktoré sú považované sklenené fľaše, poháre, kamene či kovové predmety. Nápoje v plastových pohároch sú v hľadisku povolené, preto nemôžu byť vnímané ako nebezpečné predmety. To je dôvod, prečo nemusela Žilina hneď v nasledujúcom zápase nastúpiť bez divákov.

Aký je váš postoj k zápasom bez divákov?
Musíme rešpektovať disciplinárny poriadok a predpisy, preto sa k tomu nechcem príliš vyjadrovať. Fakt však je, že sa snažíme nájsť riešenia, aby sme problémy, aké sa vyskytli v Žiline, vyriešili. Myslíme si, že existujú efektívnejšie nástroje – napríklad zakázať konzumáciu nápojov aj v plastových pohároch v hľadisku. Považujem to za lepšie riešenie ako nepustiť divákov na štadión.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Richard Lintner
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk