Nitra vyhrala v Žiline a má mečbal

Hokejisti HK Nitra v piatok zvíťazili na ľade Žiliny 4:2 a v semifinálovej sérii play-off Tipsport ligy 2016/2017 vedú už 3:0 na zápasy Obhajcu titulu delí od prieniku do finále už len jeden triumf.

07.04.2017 21:06
Judd Blackwater Foto: ,
Judd Blackwater.

„Vlci“ síce otvorili skóre zápasu gólom kapitána Mareka Hovorku už v 51. sekunde, ale v závere I. tretiny Nitrania vyrovnali zásluhou presného zásahu Tibora Kutálka.

Druhá tretina patrila favorizovaným hosťom, ktorí získali trojgólový náskok po góloch Henricha Ručkaya, Karola Koríma a Judda Blackwatera. V 53. min sa do listiny strelcov zapísal domáci útočník Marcel Holovič, ktorý znížil na konečných 2:4 z pohľadu Žiliny.

MsHK Doxxbet Žilina – HK Nitra 2:4 (1:1, 0:3, 1:0)
- stav série: 0:3
Góly: 1. Marek Hovorka (Holovič, D. Brejčák), 53. Holovič (R. Konečný) – 20. Kutálek, 21. H. Ručkay (Blackwater), 26. Korím (L. Paukovček, J. Štefanka), 30. Blackwater
Vylúčení: 6:10 na 2 min, navyše: Lukáš Kríž a Juraj Jurík obaja 10 min za nešp. správanie – Blackwater 10 min za údery, presilovky 1:0 oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, T. Orolín – Šefčik, Výleta, 2652 divákov
Žilina: Mikoláš – V. Čížek, T. Bokroš, D. Brejčák, Juraško, Grman, Ťavoda, Kříž, M. Macejko – Marek Hovorka, Hruška, J. Jurík – Stupka, Holovič, R. Konečný – Gmitter, Ondruš, P. Rogoň – Prokop, E. Švec, Zlocha
Nitra: Hartzell – Ordzovenský, Milam, Mezei, Rais, M. Versteeg, Meland, Korím, Pupák – Blackwater, Marek Slovák, Cope – Kutálek, Krištof, H. Ručkay – M. Tvrdoň, Timotej Šille, Macík – Bajtek, L. Paukovček, J. Štefanka

Viac na túto tému: #HK Nitra #MsHK DOXXbet Žilina