Trenčín zvíťazil v Skalici a priblížil sa k záchrane. Liptáci zostanú extraligoví

Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili 3:0 nad domácim HK Skalica v piatkovom stretnutí 10. kola play-out najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy. Hostia strelili po jednom góle v každej tretine duelu.

07.04.2017 20:30
Lukáš Říha Foto: ,
Sprava: Lukáš Říha z HC 07 Orin Detva, Matej Moravčík a brankár Roman Durný, obaja z MHk 32 Liptovský Mikuláš.

„Vojaci“ viedli od siedmej minúty presným zásahom Petra Sojčíka, v druhej časti hry skóroval Matúš Holenda a konečnú podobu výsledku dal v 57. min obranca Lukáš Bohunický. Trenčín sa dostal na priebežné druhé miesto v štvorčlennej minitabuľke play-out, Skalica je posledná.

HK Skalica – HK Dukla Trenčín 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Góly: 7. Sojčík (Bulík, Cebák), 33. Holenda (Marcel Hossa, Bezúch), 57. Bohunický (Bezúch, Bulík)
Vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Jonák – Orolín, J. Tvrdoň, 1305 divákov
Skalica: Košút – Škápik, P. Horváth, Kukliš, Drahorád, Mikéska, Pavešic, Krýdl, Hílek – A. Kotzman, Vereš, Š. Petráš – Hluch, K. Kučera, Janáč – P. Kotzman, Brodek, Dvonč – R. Smetana, P. Ivičič, M. Romančík
Trenčín: Volden – Starosta, Drgoň, Holenda, Cebák, Pač, Bohunický, Pavúk, Richard Pavlikovský – Marcel Hossa, A. Šťastný, J. Ručkay – Bezúch, Bulík, Sojčík – J. Gašparovič, Sádecký, Vopelka – M. Hecl, Šimun, J. Švec

Liptovský Mikuláš istým víťazom play-out

Hráči tímu MHk 32 Liptovský Mikuláš si zahrajú hokejovú Tipsport ligu 2017/2018. Liptáci totiž zvíťazili v piatok na ľade Detvy v piatkovom stretnutí 10. kola play-out najvyššej slovenskej súťaže 5:2 a v predstihu sa stali víťazmi baráže.

Prvá tretina duelu skončila nerozhodne po presných zásahoch domáceho Tomáša Škvaridla a hosťujúceho Michala Kabáča. Hráči Liptovského Mikuláša rozhodli o svojom triumfe v druhom dejstve, v ktorom strelili tri góly. Postupne sa strelecky presadili Matúš Sukeľ, Jakub Langhammer a Andej Lištiak.

V 50. min znížil obranca Detvy Martin Šimon, ale o sedem minút neskôr opäť zveľadil náskok Liptákov a stanovil konečný výsledok skúsený kanonier Richard Huna. Detva je v minitabuľke play-out tretia a na druhý Trenčín má odstup jedného bodu.

HC 07 Orin Detva – MHk 32 Liptovský Mikuláš 2:5 (1:1, 0:3, 1:1)
Góly: 10. Škvaridlo (Sládok, J. Žilka), 50. Šimon (L. Říha, T. Török) – 16. M. Kabáč (M. Šiška, Vybíral), 23. M. Sukeľ (Kriška, M. Uram), 24. Langhammer (P. Luža), 31. A. Lištiak (M Šiška, M. Kabáč), 57. Richard Huna
Vylúčení: 8:10 na 2 min, navyše: Šimon – Kabáč (obaja 5 min za údery), presilovky 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, P. Stano – Junek, M. Kollár, 850 divákov
Detva: Orčík – F. Fekiač, Sládok, Gachulinec, M. Šimon, Mačkovič, Michal Valjent, P. Lunter, Jendroľ – Škvaridlo, R. Gašpar, J. Žilka – T. Török, Srnka, L. Říha – Videlka, V. Fekiač, Hrušík – F. Šedivý, J. Petro, Poliaček
Liptovský Mikuláš: Durný – R. Stehlík, Kadlubiak, T. Nádašdi, P. Luža, M. Moravčík, M. Šiška, Mezovský, E. Bagin – Langhammer, Cibák, J. Sukeľ – M. Uram, M. Sukeľ, Kriška – V. Vybíral, M. Kabáč, A. Lištiak – Richard Huna, Piatka, Róbert Huna