Martin zdolal doma Banskú Bystricu a znížil stav série

Hokejisti MHC Martin zvíťazili nad HC '05 iClinic Banská Bystrica 4:1 v stredajšom treťom zápase semifinále play-off Tipsport ligy 2016/2017 a znížili stav série na 1:2.

05.04.2017 20:50
Patrik Bačik, Jordan Hickmott, Mislav Rosandič,... Foto: ,
Zľava: obranca Patrik Bačik z MHC Martin, útočník Jordan Hickmott z HC 05 iClinic Banská Bystrica, obranca Mislav Rosandič z HC 05 iClinic Banská Bystrica a brankár Mathieu Corbeil z MHC Martin.

Martin v 35. min viedol už 2:0 gólmi Jaroslava Markoviča a Daniela Rzavského, ale o tri minúty neskôr vrátil „baranov“ do hry gól Petra Kafku.

Náskok domáceho Martina opäť zvýšil v poslednej tretine Sergej Korostin a víťazstvo tímu z Turca poistil minútu pred koncom Róbert Varga. Štvrtý zápas série je na programe vo štvrtok o 18.00 h.

MHC Martin – HC '05 iClinic Banská Bystrica 4:1 (1:0, 1:1, 2:0) /stav série: 1:2/

• Góly: 16. Markovič (P. König, Heizer), 35. Rzavský (Salija), 50. Korostin (P. König), 59. R. Varga (B. Rapáč) – 38. Kafka (Belluš)
  • Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Kubuš – Jobbágy, Korba, 2982 divákov
  • Martin: Corbeil – Brňák, L. Kozák, Pulli, P. König, Salija, Bačik, Rusina, Pacalaj – R. Varga, Galamboš, Korostin – Surovka, Heizer, Markovič – Rzavský, Pokrivčák, B. Rapáč – Dírer, Jurášek, M. Dvořák
  • Banská Bystrica: Bacashihua – Wishart, M. Rosandič, Kubka, Sersen, J. Carlsson, V. Mihálik, Sedlák – D. Buc, T. Surový, Hickmott – Kafka, Truchno, Belluš – Handzuš, Higgs, Skalický – Lamper, Bortňák, Matoušek – Češík
Viac na túto tému: #play off Tipsport ligy