Nitra opäť využila proti Žiline domáci ľad. V semifinálovej sérii vedie 2:0

Hokejisti HC Nitra zvíťazili v utorňajšom druhom stretnutí semifinále play-off Tipsport ligy nad hráčmi MsHK Žilina tesne 3:2 a v sérii hranej na štyri úspechy vedú po dvoch domácich dueloch 2:0.

04.04.2017 20:42 , aktualizované: 22:24
HK Nitra Foto: ,
Radosť hráčov HK Nitra z úvodného gólu počas prvého zápasu semifinále play-off Tipsport ligy medzi HK Nitra - MsHK Žilina.

V pondelok triumfovali oveľa jasnejšie 5:0. Keď úradujúci majster tentoraz mal v 16. min náskok 3:0 zásluhou presilovkých gólov Branislava Mezeia, Matta Copea a Henricha Ručkaya, zdalo sa, že smeruje za ďalším pohodlným víťazstvom, ale opak bol pravdou.

„Vlci“ nezložili zbrane a v druhej tretine znížili na 2:3 zásahmi Mareka Hovorku v početnej výhode a Filipa Ondruša. V tretej časti však už nedokázali duel ešte viac zdramatizovať. Tretí a štvrtý súboj je na programe 7. a 8. apríla pod Dubňom, prípadné ďalšie naplánovali na 10., 12. a 14. apríla. V druhom semifinále má Banská Bystrica náskok 2:0 proti Martinu.

HK Nitra – MsHK Žilina 3:2 (3:0, 0:2, 0:0) // – stav série: 2:0//
Góly: 7. Mezei (Krištof, H. Ručkay), 9. Cope (Blackwater), 16. H. Ručkay (Rais, Mezei) – 29. Marek Hovorka (T. Bokroš), 40. Ondruš (P. Rogoň, Ťavoda)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Stano – Kacej, Šefčík, 3393 divákov
Nitra: Hartzell – Ordzovenský, Milam, Mezei, Rais, M. Versteeg, Meland, Korím, Pupák – Blackwater, Marek Slovák, Cope – Kutálek, Krištof, H. Ručkay – M. Tvrdoň, Timotej Šille, Macík – Bajtek, L. Paukovček, J. Štefanka
Žilina: Mikoláš – Ťavoda, T. Bokroš, D. Brejčák, Juraško, Grman, M. Macejko, Mendrej – Marek Hovorka, Hruška, J. Jurík – Stupka, Holovič, R. Konečný – Gmitter, Ondruš, P. Rogoň – Prokop, E. Švec, Zlocha

Hlasy:

Andrej Kmeč (tréner Nitry): „V prvej polovici zápasu sme boli lepší a dominovali sme. Za stavu 3:0 sme začali riešiť situácie komplikovane a súpera sme postavili na nohy. Výsledok bol dlhšie na vážkach, aj keď sme tretiu tretinu zvládli, Žilinu do ničoho vážneho nepustili a postrážili si výsledok.“

Milan Jančuška (tréner Žiliny): „V Nitre nemôžeme hrať oslabení. Rozhodcovia nasadili dosť prísny meter. Za stavu 0:3 sa už hrá ťažko. Musím pochváliť mojich zverencov za bojovnosť a túžbu po víťazstve, vďaka ktorým sa vrátili do zápasu. Škoda, že sme nepridali ešte jeden gól a nenatiahli duel aspoň do predĺženia.“

Viac na túto tému: #HK Nitra