Trenčín doma nestačil na Liptovský Mikuláš. Detva získala tri body

Hokejisti Liptovského Mikuláša zvíťazili v 8. kole play out Tipsport ligy na ľade Dukly Trenčín 2:1 po predĺžení.

02.04.2017 20:48
Liptovský Mikuláš, Adam Nagy Foto: ,
Hráči Liptovského Mikuláša na snímke zo zápasu základnej časti proti Nitre.

Skóre otvoril v prvom dejstve domáci Lukáš Bohunický, hostia v šak vzápätí vyrovnali, keď sa presadil skúsený Marek Uram. Vo zvyšku riadneho hracieho času už gól nepadol. V predĺžení sa presadili hostia – o zisku druhého bodu rozhodol svojím druhým zásahom Uram. Liptáci vedú tabuľku s náskokom 5 bodov pred druhými Trenčanmi.

HK Dukla Trenčín – MHk 32 Liptovský Mikuláš 1:2 po predĺžení (1:1, 0:0, 0:0 – 0:1)

• Góly: 5. Bohunický (J. Pardavý ml.) – 7. M. Uram (T. Nádašdi), 64. M. Uram (Kriška, R. Stehlík)
  • Trenčín: Volden – Pač, Drgoň, Holenda, Pavúk, D. Trška, Bohunický, D. Novák, Themár – Marcel Hossa, A. Sojčík, A. Šťastný – J. Ručkay, J. Švec, Vopelka – M. Hecl, Sádecký, J. Gašparovič – Bezúch, J. Pardavý ml., Denis Hudec
  • Liptovský Mikuláš: Durný – R. Stehlík, E. Bagin, T. Nádašdi, P. Luža, M. Moravčík, M. Šiška, Mezovský, Kadlubiak – Langhammer, Cibák, Vybíral – M. Uram, M. Sukeľ, Kriška – J. Sukeľ, M. Kabáč, A. Lištiak – Richard Huna, Piatka, Róbert Huna

Triumf Detvy v Skalici

Hokejisti Skalice na vlastnom ľade podľahli hráčom Detvy 3:6. Hostia rozhodli v divokej prvej tretine, ktorú vyhrali 4:3 zásluhou zásahov Rastislava Gašpara, Davida Videlku a Tomášov Töröka a Škvaridla. Za domácich sa presadili Ronald Dvonč, Pavol Pavešic a Kristián Kučera. V druhej tretine diváci gól nevideli, v záverečnom dejstve pridali gólové poistky hostí Michal Valjent a Jakub Žilka. Detva je v tabuľke na treťom mieste so ziskom 12 bodov, najbližšie v utorok od 18.00 h doma privíta Trenčín, Skalica je s 5 bodmi posledná.

HK Skalica – HC 07 Orin Detva 3:6 (3:4, 0:0, 0:2)

• Góly: 2. Dvonč, 7. Pavešič, 15. K. Kučera (Kňazev, Hluch) – 4. R. Gašpar (Gachulinec, Škvaridlo), 4. Videlka (V. Fekiač, Lunter), 8. T. Török (Gachulinec, L. Říha), 18. Škvaridlo (V. Fekiač), 53. Michal Valjent (Šimon), 57. J. Žilka (R. Gašpar, F. Fekiač)

Vylúčení: 2:3 na 2 min, navyše Pavešic (Skalica) 10 min osobný trest, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:1, 1682 divákov

• Skalica: R. Petrík (21. Košút) – Škápik, P. Horváth, Kukliš, Drahorád, Mikéska, Pavešic, Hílek, R. Vanek – Š. Petráš, Vereš, Janáč – Hluch, K. Kučera, Kňazev – P. Kotzman, M. Romančík, Dvonč – A. Kotzman, P. Ivičič, R. Smetana
  • Detva: Orčík – F. Fekiač, Sládok, Gachulinec, M. Šimon, Mačkovič, Michal Valjent, P. Lunter, Jendroľ – Škvaridlo, V. Fekiač, R. Gašpar – T. Török, Srnka, L. Říha – Videlka, Huňady, J. Žilka – Poliaček, Petro, Hrušík