Potiahli nás všetky lajny, teší Sersena

27.03.2017 11:34
Michal Sersen
Michal Sersen ohrozuje brankára Nových Zámkov Joakima Lundströma. Autor: ,

Potvrdili úlohu jednoznačného favorita a aj keď nepostúpili do semifinále v štyroch zápasoch, sériu mali po celý čas jasne pod kontrolou.

Hokejisti Banskej Bystrice zvíťazili v piatkovom domácom súboji štvrťfinále Tipsport Ligy nad Novými Zámkami presvedčivo 5:1 a celkovo uspeli v pomere 4:1 na zápasy. Na meno svojho ďalšieho súpera si však ešte musia počkať.

„Vedeli sme, že musíme dostať súpera od začiatku pod tlak. Trpezlivo sme čakali na prvý gól a dve tretiny nepustili Zámky do žiadnej šance. V druhej časti sme sa po prvom góle rozbehli, rýchlo pridali druhý a už sme mohli hrať uvoľnene, keďže súper to otvoril a my sme sa dostávali do šancí,“ opisuje priebeh piateho súboja obranca Banskej Bystrice Michal Sersen.

Hoci výsledky (8:2, 8:0, 4:1, 2:3 a 5:1) tomu príliš nenasvedčujú, Banskobystričania tvrdia, že súper ich pred ďalšími súbojmi v play off dobre preveril.

„Prvé dva výsledky sú dosť zavádzajúce. Nás v oboch zápasoch v úvode podržal brankár a na druhej strane nám padalo všetko. Tretí a najmä štvrtý zápas už vyzerali úplne inak. Možno je dobre aj to, že sme jeden duel prehrali, aby sme si nemysleli, že všetko pôjde automaticky samo. Musíme byť sústredení od začiatku do konca v každom jednom stretnutí,“ tvrdí Sersen.

Reprezentačného obrancu potešilo, že počas série sa bodovo presadili všetky formácie. „Potiahli všetci. Dobre sme sa vďaka tomu naladili na semifinále. Počas dvoch voľných dní sme zregenerovali a trošku si oddýchli od hokeja. To vždy padne vhod. Päť zápasov je možno ideálny počet. Pauza medzi sériami potom nie je krátka ani príliš dlhá,“ myslí si.

Na koho narazia Banskobystričania v semifinále?

„Obe zvyšné série sú celkom vyrovnané. Vôbec si netrúfam odhadnúť, ako môžu dopadnúť. Navyše som veľmi slabý tipér. Nemá zmysel ani vyberať si, kto by nám viac sedel. Každý, kto postúpi ďalej, má svoju neodškriepiteľnú kvalitu. Ak mi to deti dovolia, tak si pozriem zápas, ktorý budú v pondelok dávať v televízii,“ prezrádza Sersen.

#Michal Sersen
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku