mapa tratevíťazThomas1. etapavíťazKittel2. etapavíťazSagan3. etapavíťazDémare4. etapavíťazAru5. etapavíťazKittel6. etapavíťazKittel7. etapavíťazCalmejan8. etapavíťazUrán9. etapavíťazKittel10. etapavíťazKittel11. etapavíťazBardet12. etapavíťazBarguil13. etapavíťazMatthews14. etapavíťazMollema15. etapavíťazMatthews16. etapavíťazRoglič17. etapavíťazBarguil 18. etapa21.7.zvlnená, 222 km19. etapa22.7.indiv. čas., 22,5 km20. etapa23.7.rovinatá, 103 km21. etapa

Nitra a Banská Bystrica zvíťazili a sú krok od semifinále

20.03.2017 20:10, aktualizované: 22:50
hc Nové Zámky, hc Banská Bystrica, joakim...
Brankár Joakim Lundstrom z HC Nové Zámky (vľavo) a hráči z HC Banská Bystrica (vpravo). Autor: ,

Hokejisti Banskej Bystrice uspeli na ľade Nových Zámkov v treťom stretnutí play-off najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy. "Barani" zvíťazili v pondelok 4:1 a v sérii hranej na štyri zápasy vedú 3:0.

Prvá tretina stretnutia bola vyrovnaná a skončila sa bez gólov. V druhej mali prevahu hosťujúci hráči a ujali sa trojgólového vedenia, dvakrát skóroval Higgs a raz Matoušek.

V poslednej dvadsaťminútovke stretnutia stav zápasu zdramatizoval domáci Paulovič, k žiadnemu prekvapeniu však nedošlo. Na konečných 4:1 nakoniec presným zásahom do prázdnej bránky Nových Zámkov upravil Higgs a zavŕšil hetrik.

Banská Bystrica o svojom postupe môže rozhodnúť už v utorok, štvrtý zápas série sa bude hrať na ľade Nových Zámkov od 18.00 h.

HC Nové Zámky – HC 05' Banská Bystrica 1:4 (0:0, 0:3, 1:1) – stav série: 0:3

• Góly: 55. Paulovič (M. Hudec, Š. Novotný) – 23. Higgs (Skalický, Hickmott), 29. Higgs (Sersen, Kubka), 33. Matoušek (Češík, Lamper), 60. Higgs (Kubka, Sersen)
  • Vylúčení: 7:4 na 2 min, navyše Maier (N. Zámky) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Müllner – M. Orolin, Tvrdoň
  • Nové Zámky: Lundström – Drtina, Cardwell, Sandgren, Š. Novotný, Rehák, Maier, Tibenský, Makovský – Saarinen, Kytnár, Paulovič – Hujsa, M. Hudec, Kučkin – Čaládi, Svoboda, McParland – Dubec, Lelkeš, Fábry
  • Banská Bystrica: Bacashihua – Rosandič, Wishart, Sersen, Kubka, Mihálik, Carlsson, Sedlák, Belluš – Hickmott, Surový, Skalický – Truchno, Zigo, Kafka – Bortňák, Higgs, Handzuš – Matoušek, Češík, Lamper

Nitra vyhrala v Poprade po predĺžení a v sérii vedie už 3:0

Hokejisti majstrovskej Nitry zvíťazili na ľade Popradu 4:3 po predĺžení v pondelňajšom treťom zápase štvrťfinále. V prvej tretine sa domáci ujali dvojgólového vedenia zásahmi Hvilu a Svitanu, Hostia znížili gólom Krištofa, ktorý sa strelecky presadil aj v druhej dvadsaťminútovke a vyrovnal na 2:2. Tri minúty pred koncom základného hracieho času potešil domácich fanúšikov svojím druhým gólom Hvila a vyzeralo to na domáce víťazstvo.

Nitrania však odvolali brankára a power-play im vyšla – v 59. min vyrovnal Cope. Nakoniec boli úspešnejší aj v predĺžení, v 68. min im víťazstvo zariadil Versteeg. Nitra vedie v sérii už 3:0 a postup do najlepšej štvorky môže v Poprade spečatiť už v utorok.

HK Poprad – HK Nitra 3:4 po predĺžení (2:1, 0:1, 1:1 – 0:1) – stav série 0:3

• Góly: 4. Hvila (Kroták), 5. Svitana (Guľajev, Štrauch), 57. Hvila (Mlynarovič) – 7. Krištof (Kutálek, H. Ručkay), 26. Krištof (Rais, H. Ručkay), 59. Cope (Rais), 68. M. Versteeg (Meland)
  • Vylúčení: 7:10 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Štefik – Smrek, Korba, 2085 divákov
  • Poprad: Šúrek – Fabian, Guľajev, Suchý, Dinda, Ibragimov, Ježek, Pokovič, Davydov – Lichanec, Zagrapan, Štrauch – Kroták, Troliga, Matúš Paločko – Hvila, Mlynarovič, Svitana – D. Bondra, Murček, Matej Paločko
  • Nitra: Hartzell – Milam, Ordzovenský, Rais, Mezei, Meland, M. Versteeg, Pupák, Korím – Cope, Marek Slovák, Blackwater – H. Ručkay, Krištof, Kutálek – Macík, Timotej Šille, Tvrdoň – J. Štefanka, L. Paukovček, Bajtek