Tabaček: Favoritom sú stále Košice

20.03.2017 19:20
Ján Tabaček
Ján Tabaček. Autor: ,

V prvom zápase veľa nepredviedli, v druhom vydolovali nesmierne cenné víťazstvo. Hokejisti Martina vyhrali v nedeľu v Košiciach 2:1 a vyrovnali stav štvrťfinálovej série Tipsport Ligy na 1:1 na zápasy.

Víťazstvo v Steel aréne je pre nich o to cennejšie, že za ostatných sedemnásť sezón je to ich len tretí triumf v Košiciach.

„Prvá tretina bola opäť veľmi zlá. V šatni padli tvrdšie slová a asi sme zistili, že sa už hrá play off. Podržal nás brankár a po vyrovnávajúcom góle stratili Košice istotu. My sme si to vydreli bojovnosťou,“ tvrdí kapitán Martina Ján Tabaček (36).

Aká bola cesta z Košíc do Martina?
Úplne tradičná, akurát pred Liptovským Mikulášom nás zastihla akási víchrica (smiech). Samozrejme, nálada v autobuse bola dobrá. Určite lepšia, ako keby sme prehrali. No každý si dobre uvedomuje, že ešte nie je koniec. Keby sme šli domov už so štvrtým víťazstvom, bolo by to istotne o niečom inom.

Čo pre vás znamená, že ste v Košiciach ukoristili jeden zápas?
Šance ostávajú otvorené. Do semifinále postúpi ten, kto teraz vyhrá ešte tri zápasy. Košice po prehre spozornejú a budú hrať ešte lepšie.

Kto bude v Martine pod väčším tlakom?
Favoritom sú stále Košice, takže pod väčším tlakom musí byť súper. Pred sezónou, ale i teraz má len najvyššie ciele… No, kým máme šancu uspieť, urobíme aj my všetko pre postup.

Čomu vďačíte za nedeľňajšie víťazstvo?
Po prvej tretine druhého zápasu sme konečne pochopili, že nemôžeme hrať tak, ako sme hrali prvé štyri tretiny série. Až potom sme začali plniť to, na čo sme sa celý týždeň pripravovali. Vynikajúco nám zachytal brankár Corbeil, čo nám veľmi pomohlo a šťastena sa nakoniec priklonila na našu stranu.

Očakávate, že vás v stredu i vo štvrtok poženie vpred zaplnené hľadisko?
Želáme si, aby nás prišiel povzbudiť plný dom. Fanúšikovia určite utvoria výbornú atmosféru a dostanú z nás maximum.

Beriete v domácom prostredí len dve víťazstvá alebo vás uspokojí aj jedno?
Momentálne myslíme a sústreďujeme sa len na najbližší zápas číslo tri. Uvidíme, ako dopadne a po ňom môžeme premýšľať, či budeme spokojní aj s prípadným stavom 2:2 na zápasy. Každý z nás však chce v každom zápase uspieť.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Tipsport extraliga #Ján Tabaček
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Irigo Aranžmán veniec Home oranžový

Irigo Aranžmán veniec Home oranžový

29,99
Sweet Rose Gerbera Mix

Sweet Rose Gerbera Mix

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk