mapa tratevíťazThomas1. etapavíťazKittel2. etapavíťazSagan3. etapavíťazDémare4. etapavíťazAru5. etapavíťazKittel6. etapavíťazKittel7. etapavíťazCalmejan8. etapavíťazUrán9. etapavíťazKittel10. etapavíťazKittel11. etapavíťazBardet12. etapavíťazBarguil13. etapavíťazMatthews14. etapavíťazMollema15. etapavíťazMatthews16. etapavíťazRoglič17. etapavíťazBarguil 18. etapa21.7.zvlnená, 222 km19. etapa22.7.indiv. čas., 22,5 km20. etapa23.7.rovinatá, 103 km21. etapa

Martin zaskočil Košice, Zvolen uspel v Žiline. Uram odrovnal Trenčín

19.03.2017 20:49
MsHK Doxxbet Žilina
Radosť hráčov MsHK Doxxbet Žilina počas zápasu 48. kola hokejovej Tipsport ligy medzi HK Dukla Trenčín - MsHK Doxxbet Žilina. Autor: ,

Hokejisti Košíc prekvapujúco podľahli hráčom Martina 1:2 v nedeľňajšom domácom druhom stretnutí štvrťfinále play-off slovenskej Tipsport ligy.

„Oceliari“ sa v prvej tretine ujali vedenia zásluhou Mareka Bartánusa. V druhom dejstve najprv vyrovnal Patrik Koyš a ešte v tej istej časti hry rozhodol o triumfe hostí Jere Pulli.

Martinčania vyrovnali sériu hranú na štyri víťazstvá na 1:1. Najbližšie sa predstavia v domácom prostredí v stredu 22. marca od 18.00 h.

HC Košice – MHC Martin 1:2 (1:0, 0:2, 0:0) – stav série 1:1
Góly: 1. M. Bartánus (Suja, Rudolf Huna) – 27. P. Koyš (Markovič), 34. Pulli (Galamboš, R. Varga)
Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Snášel – Smrek, Stanzel, 3626 divákov
Košice: Habal – Šmach, M. Dudáš, J. Vašíček, E. Šedivý, Deyl, Jankovič, Vrábeľ, Matejka – M. Bartánus, Suja, Rudolf Huna – Jenčík, Tibor Varga, Bicek – J. Milý, Boltun, Hričina – Šoltés, P. Bartoš, Klíma
Martin: Corbeil – L. Kozák, Bačik, Pulli, J. Tabaček, Brňák, P. König, Salija, Pacalaj – R. Varga, Galamboš, Korostin – P. Koyš, Heizer, Markovič – Surovka, R. Dlouhý, B. Rapáč – Jurášek, Pokrivčák, Dírer

Zvolen vyrovnal stav série

Zvolen uspel v druhom zápase play-off slovenskej Tipsport ligy, keď na ľade Žiliny v nedeľu triumfoval 3:2 a vyrovnal stav série na 1:1.

Prvá tretina sa skončila nerozhodne, keď domáci Patrik Rogoň odpovedal na zásah Samuela Petráša. V druhej časti hry poslal hostí do vedenia Peter Šišovský, napokon rozhodujúci gól strelil v záverečnom dejstve Petr Klhůfek.

„Vlkom“ sa podarilo zdramatizovať záver, keď sa presadil Ján Ťavoda, no predĺženie si už nedokázali vynútiť. Séria bude pokračovať vo Zvolene, najbližší zápas je na programe v stredu 22. marca od 18.00 h.

MsHK Doxxbet Žilina – HKM Zvolen 2:3 (1:1, 0:1, 0:1) – stav série 1:1
Góly: 10. Rogoň (O. Gmitter, F. Ondruš), 60. Ťavoda – 6. S. Petráš (M. Novák, Síkela), 35. Šišovský (P. Zuzin, Puliš), 52. Klhůfek (B. Mráz, Lušňák)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, D, Konc – Kacej, M. Orolin, 2189 divákov
Žilina: T. Tomek – V. Čížek, T. Bokroš, D. Brejčák, Juraško, M. Grman, Ťavoda, Prokop, M. Macejko – Marek Hovorka, R. Hruška, L. Handlovský – Švihálek, Húževka, J. Jurík – Stupka, Holovič, R. Konečný – O. Gmitter, F. Ondruš, Rogoň
Zvolen: S. Baroš – M. Novák, Andersons, T. Valenta, Hraško, Habšuda, M. Ivan, Dubeň, D. Krejči – P. Zuzin, Puliš, Lušňák – Kelemen, B. Mráz, Klhůfek – Šišovský, L. Jurík, L. Novák – Matis, S. Petráš, Síkela

Duklu odrovnal Uramov hetrik

Hokejisti Liptovského Mikuláša triumfovali nad domácimi hráčmi Dukly Trenčín 4:3 po predĺžení v nedeľňajšom stretnutí 2. kola play-out Tipsport ligy 2016/2017.

„Vojaci“ v 9. min vyhrávali už 2:0 gólmi Marcela Hossu a Eduarda Šimuna, ale ešte do konca prvej tretiny Liptáci znížili zásluhou presného zásahu veterána Mareka Urama. V 29. min zvýšil opäť na rozdiel dvoch gólov počas presilovej hry Jakub Ručkay, no už o sedem minút vrátil Liptovský Mikuláš do hry český legionár Jakub Langhammer.

V tretej tretine poslal duel do predĺženia druhým gólom 42-ročný Uram, ktorý napokon strelil hetrik a rozhodol o víťazstve Liptákov. Dvorným asistentom Urama bol v nedeľu Matúš Sukeľ, ktorý sa prihrávkami podieľal na všetkých troch jeho góloch.

Liptovský Mikuláš je po dvoch dueloch s dvoma víťazstvami a piatimi bodmi na čele minitabuľky play-out. Druhá Dukla Trenčín získala doposiaľ o bod menej.

HK Dukla Trenčín – MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:4 po predĺžení (2:1, 1:1, 0:1 – 0:1)
Góly: 3. Marcel Hossa (A. Šťastný, M. Hecl), 9. Šimun (Sojčík, Holenda), 29. J. Ručkay (Šimun, Holenda) – 13. M. Uram (Nádašdi, M. Sukeľ), 36. Langhammer (Stehlík, Bobček), 48. M. Uram (M. Sukeľ), 65. M. Uram (M. Sukeľ)
Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Holienka – Korba, Ország, 1815 divákov
Trenčín: Volden – Drgoň, T. Starosta, Holenda, Pavúk, Pač, Bohunický, Trška, J. Pardavý ml. – M. Hecl, A. Šťastný, Marcel Hossa – Sojčík, Šimun, Vopelka – J. Ručkay, Sádecký, Štumpf – Denis Hudec, J. Švec, J. Gašparovič
Liptovský Mikuláš: A. Nagy – Nádašdi, Bobček, R. Stehlík, P. Luža, M. Šiška, Burzala, Mezovský, Kadlubiak – Langhammer, Cibák, Vybíral – M. Uram, M. Sukeľ, Kriška – J. Sukeľ, Stümpel, Brezniak – Richard Huna, Piatka, Róbert Huna

V Skalici dominovali brankári

Hokejisti Skalice doma zvíťazili nad hráčmi Detvy 1:0 po samostatných nájazdoch v druhom kole play-out slovenskej Tipsport ligy. Ústrednými postavami nedeľňajšieho duelu boli brankári oboch tímov – Roman Petrík si pripísal 18 úspešných zákrokov, jeho náprotivok Filip Orčík kryl o štyri strely viac.

Jediný puk dostal za chrbát gólmana hostí Tomáš Hluch v šiestej sérii nájazdov. Skalica sa najbližšie predstaví v utorok 21. marca od 17.00 h v Liptovskom Mikuláši, Detva v rovnaký deň od 18.00 h doma zabojuje o prvé víťazstvo v play-out proti Trenčínu.

HK Skalica – HC 07 Detva 1:0 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0, 1:0)
Rozhodujúci sam. nájazd: Hluch
Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Müllner – Šefčík, Výleta, 2421 divákov
Skalica: R. Petrík – Škápik, P. Horváth, Kukliš, Drahorád, Mikéska, Pavešič, Halabrín, Vanek – Š. Petráš, Vereš, Janáč – Hluch, K. Kučera, Kňazev – P. Kotzman, Brodek, Dvonč – A. Kotzman, Ivičič, Romančík
Detva: Orčík – F. Fekiač, Sládok, Gachulinec, Šimon, P. Lunter, Zorvan, Mačkovič, D. Jendroľ – Škvaridlo, V. Fekiač, R. Gašpar – T. Török, J. Petro, J. Žilka – Brveník, Huňady, Hrušík – F. Šedivý, Srnka, Poliaček