Nováčik z Nových Zámkov sa pokúsi o zázrak

15.03.2017 21:00
Nové Zámky, hokej
Radosť Novozámčanov. Autor: ,

Finalista ostatných dvoch sezón, víťaz základnej časti a najväčší favorit na zisk hokejového titulu vs. nováčik, ktorý o účasť v play off bojoval do posledného kola.

Štvrťfinálová séria medzi Banskou Bystricou a Novými Zámkami by mala mať jednoznačný priebeh. Nasvedčuje tomu kvalita oboch kádrov, ich skúsenosti, vzájomná bilancia, štatistiky z doterajšieho priebehu sezóny a aj pohľad do histórie. Víťaz základnej časti totiž v slovenskej lige ešte nikdy nevypadol hneď v prvom kole vyraďovacích bojov. Rovnako však platí, že v play off je možné všetko a o prekvapenia nie je núdza.

Banskobystričania o tom síce nehovoria príliš nahlas, ale nie je tajomstvo, že ich jediný cieľ je zisk prvého titulu v klubovej histórii. „Bolo to vidieť už v základnej časti, keď sme šli za prvým miestom. Iné to nebude ani teraz. Každý sa pokúsi odovzdať pre mužstvo čo najviac. Verím, že vyhráme posledný zápas v sezóne,“ vraví Dávid Buc, útočník Banskej Bystrice.

Zverenci Vladimíra Országha mali v základnej časti najlepšie presilovky (22,11 %) i oslabenia (87,11 %), inkasovali najmenej gólov (120) a mali druhú najlepšiu ofenzívu (191). Nové Zámky získali o 45 bodov menej a nastrieľali o 45 gólov menej.

„Veľkú váhu tomu nepripisujeme. Štartujeme od nuly a nikoho už nezaujíma, aký bol medzi nami bodový rozdiel. Na Zámky sa poctivo pripravíme. Majú kvalitných hráčov, v závere prestupového obdobia sa vhodne posilnili a majú aj dobrého brankára. Rešpektujeme ich. Zároveň však veríme vo vlastné schopnosti,“ naznačuje 30-ročný krídelník.

Oba tímy sa v predošlých týždňoch mohli spoľahnúť na dobrú formu. Banskobystričania ťahali dvanásťzápasovú šnúru víťazstiev, prerušil ju až Trenčín tri kolá pred koncom. Nové Zámky zas z ostatných piatich stretnutí nebodovali len raz – práve na ľade Banskej Bystrice.

Patrik Lamper (vľavo) z HC '05 iClinic...
Patrik Lamper (vľavo) z HC '05 iClinic Banská Bystrica a Peter Ordzovenský z HK Nitra počas zápasu 28. kola Tipsport ligy. Autor: SITA, Jakub Julény

„Prvotný cieľ sme do určitej miery splnili a teraz nás čaká veľa práce. Banská Bystrica má vynikajúci káder. Ak chceme uspieť, musíme byť maximálne disciplinovaní – držať systém a nechávať sa čo najmenej vylučovať. Súper hral dva roky po sebe vo finále, čo je veľká výhoda. My máme skôr mladé a dravé mužstvo. Sú tu však aj chalani s množstvom skúseností. Ako každý v play off, aj my chceme postúpiť ďalej. V základnej časti sme s Banskobystričanmi prehrávali po individuálnych chybách. Tie musíme eliminovať,“ hovorí kapitán Novozámčanov Milan Kytnár.

Dvadsaťsedemročný center hájil v predošlých dvoch sezónach farby terajšieho súpera, ba obliekal si dres s kapitánskym céčkom. „Samozrejme, je to pre mňa trochu iné. No teraz som v Zámkoch a sústreďujem sa len na to, aby som bol prínosom pre mužstvo. Nepotrebujem nikomu nič dokazovať. V play off musia hokejisti posúvať svoje hranice v každom zápase. To je cesta k úspechu,“ dodáva hráč, ktorý v jednom stretnutí okúsil i zámorskú NHL.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Tipsport extraliga
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Irigo Aranžmán veniec Home oranžový

Irigo Aranžmán veniec Home oranžový

29,99
Sweet Rose Gerbera Mix

Sweet Rose Gerbera Mix

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk