MYSLÍM SI: Nováčik a nostalgia

14.03.2017 08:00
Dukla Trenčín
Dukla Trenčín. Autor: ,

Náš prápor nie je handra, náš prápor nie je onuca - hrmel refrén v kabíne trenčianskych hokejistov počas bujarých osláv federálneho a neskôr i slovenských titulov. Majstrovská skúsenosť bola prenosná.

Tie časy sú výstavnou minulosťou Dukly i slovenského hokeja. Prítomnosť je oveľa fádnejšia. Z trenčianskej šatne, ktorá si toho pamätá neúrekom, akoby sa vytrácalo rázne oduševnenie, hrdosť na značku Dukla a guráž. Isteže, už nie je armádny tím, víťazstvá na povel ako v zlatej ére dnes nefungujú. V majstrovských časoch Dukly v Nových Zámkoch sotva chyrovali, že v ich meste bude najvyššia slovenská súťaž. – a že v nej novozámocký tím odstaví od play off niekdajšieho suveréna, chýrnu hokejovú akadémiu. Výdatne z nej čerpala aj prestížna NHL.

Po zisku slovenského titlulu s Duklou odišiel v roku 1997 do zámoria ucháň Marián Hossa – a dnes stále patrí ku klenotom NHL.

Jeho mladší brat Marcel, ktorý takisto pôsobil v NHL, počas pôsobenia v KHL bol aj jej najlepším strelcom, mal tiež v nedeľu večer v duši veľký smútok – podobne ako jeho trenčianski spoluhráči i fanúšikovia. Dukla nepretlačila oduševneného nováčika, a tak tradičná značka bude chýbať v play off. Pamätníkov na chvíľu premkne nostalgia.

Niekdajšie sci-fi je dnes realitou, z tradície nevyžiješ.

Za dvadsať rokov sa podmienky aj v slovenskom hokejovom prostredí zmenili. Dukla už dlhšie nie je obávaná bašta, v play off chýba tretí raz.

Nové Zámky si za postup zaslúžia potlesk. Vychutnali si ho po zápase od najvernejších priaznivcov. V prvej sezóne medzi elitou sa predrali do najlepšej osmičky. Väčšie prekvapenie však je, že v nej chýbajú Trenčania.

#Dukla Trenčín
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Irigo Aranžmán veniec Home oranžový

Irigo Aranžmán veniec Home oranžový

29,99
Sweet Rose Gerbera Mix

Sweet Rose Gerbera Mix

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk