Zápletka o 8. postupové miesto stále nemá riešenie. Rozhodne posledné kolo

Hokejisti Nových Zámkov na vlastnom ľade zvíťazili nad hráčmi Martina 4:2 v piatkovom stretnutí predposledného 53. kola slovenskej Tipsport ligy 2016/2017.

10.03.2017 20:00
Lars Volden Foto: ,
Lars Volden z Dukly Trenčín.

Domáci po dvoch góloch Richarda Lelkeša a zásahu Stanislava Kučkina viedli už 3:0. Za hostí skorigoval Arturs Salija, no Martin inkasoval aj štvrtýkrát – presadil sa Erik Čaládi.

V tretej tretine hostia opäť znížili zásluhou Jereho Pulliho, ale zdramatizovať zápas sa im už nepodarilo. Nováčik z Nových Zámkov sa v nedeľňajšom záverečnom kole predstaví v Trenčíne v priamom súboji o postup do play-off. Martin si miestenku vo vyraďovacej časti zabezpečil už v stredu.

Hokej – Tipsport liga 2016/2017 – 53. kolo – piatok:

HC Nové Zámky – MHC Martin 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)
Góly: 14. Kučkin (Hujsa), 14. R. Lelkeš (Š. Novotný), 27. R. Lelkeš (Kučkin), 37. Čaládi (Saarinen, Kytnár) – 31. Salija (Markovič, P. Koyš), 46. Pulli (B. Rapáč)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák a Stano – M. Orolin, Bogdaň
Nové Zámky: Lundström – Cardwell, Drtina, P. Maier, Sandgren, Š. Novotný, Denis Rehák, Makovský, J. Tibenský – M. Paulovič, Kytnár, Saarinen – Kučkin, M. Hudec, Hujsa – Čaládi, R. Lelkeš, McParland – Fábry, Dominik Rehák, Dubec
Martin: Dzubina – L. Kozák, Bačik, Brňák, Salija, Pulli, P. König, Rusina, Pacalaj – R. Varga, Dírer, Korostin – P. Koyš, Heizer, Markovič – M. Dvořák, Surovka, B. Rapáč – Rzavský, Jurášek, Vyskoč

Trenčín si z Liptova odniesol tri body

Dukla Trenčín uspela v Liptovskom Mikuláši, keď zdolala nováčika 4:2. Hostí poslal do vedenia Daniel Štumpf, v druhej tretine zvýšili náskok „vojakov“ Marcel Hossa a Marek Hecl. Domáci sa nevzdali a ešte v strednej časti znížili zásahmi Matúša Sukeľa a Jakuba Langhammera na rozdiel jedného gólu.

Trenčania si však potrebné tri body v boji o postup do play-off nenechali vziať, keď v tretej dvadsaťminútovke pridal gólovú poistku Denis Hudec. Dukla dosiahla štvrtú výhru v sérii. V záverečnom 54 kole v priamom súboji o prienik do vyraďovacej časti doma privíta Nové Zámky.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HK Dukla Trenčín 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
Góly: 25. M. Sukeľ (M. Kriška, J. Sukeľ), 35. Langhammer (Vybíral) – 12. Štumpf (Sojčík, Holenda), 23. Marcel Hossa (Sojčík, Holenda), 24. M. Hecl (A. Šťastný, Marcel Hossa), 50. Denis Hudec (J. Gašparovič, Pavúk)
Vylúčení: 2:2 na 2 min, navyše: Bobček 10 min za napadnutie hlavy a krku, P. Luža 10 min za nešportové správanie (obaja Lipt. Mikuláš), presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff, Kalina – Bednár, Stanzel, 1080 divákov
Liptovský Mikuláš: Križan – Burzala, Bobček, P. Luža, T. Nádašdi, M. Šiška, Bagin, Mezovský, Kadlubiak – Langhammer, Cibák, Vybíral – J. Sukeľ, M. Sukeľ, M. Kriška – Piatka, Stümpel, Lištiak – Richard Huna, Oško, Róbert Huna
Trenčín: Volden – Drgoň, T. Starosta, Holenda, Pavúk, Pač, Bohunický, Trška, J. Pardavý ml. – M. Hecl, A. Šťastný, Marcel Hossa – J. Ručkay, J. Švec, Sojčík – Štumpf, Šimun, Vopelka – Denis Hudec, Sádecký, J. Gašparovič

Košice doma zdolali úradujúceho majstra

Hokejisti Košíc doma deklasovali Nitru 6:1. Dvoma gólmi sa prezentovali Jiří Bicek a Tibor Varga. Po jednom zásahu pridali Jakub Suja a Peter Boltun. Čestný úspech hostí dosiahol Marek Tvrdoň. Košice bez zraneného kapitána Ladislava Nagya uspeli aj v druhom stretnutí po odvolaní trénera Rostislava Čadu.

Úradujúci majster ligy prehral druhýkrát po sebe, napriek tomu postúpi do play-off z druhého miesta, Košice obsadia po základnej časti tretiu priečku.

HC Košice – HK Nitra 6:1 (1:0, 1:1, 4:0)
Góly: 8. Bicek (Suja), 28. Bicek (M. Dudáš, Tibor Varga), 42. Tibor Varga (Jenčík, Bicek), 53. Tibor Varga (Jenčík, Šmach), 54. Suja (Rudolf Huna, J. Milý), 56. Boltun (J. Vašíček, Hričina) – 40. M. Tvrdoň (Milam, Cope)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, T. Orolin – Synek, Šefčík, 3636 divákov
b Habal – Šmach, M. Dudáš, J. Vašíček, E. Šedivý, Deyl, Jankovič, Vrábeľ, Koch – Rudolf Huna, Suja, J. Milý – Jenčík, Tibor Varga, Bicek – Šoltés, Boltun, Hričina – Bartánus, P. Bartoš, Klíma
Nitra: M. Valent – Ordzovenský, Milam, Mezei, Rais, M. Versteeg, Pupák, Korím, Meland – M. Tvrdoň, Marek Slovák, Cope – Kutálek, Krištof, H. Ručkay – Šille, J. Šiška, Macík – Bajtek, J. Štefanka, Piačka

Poprad otočil zápas proti Žiline

Hokejisti Popradu na vlastnom ľade zdolali hráčov Žiliny 3:2 po predĺžení. Prvá tretina sa skončila nerozhodne 1:1, keď na úvodný gól zápasu hosťujúceho Lukáša Handlovského odpovedal Štefan Fabian. Hostí poslal opäť do vedenia v druhej časti Michal Švihálek.

V treťom dejstve vyrovnal Samuel Mlynarovič a v predĺžení dokonal obrat „kamzíkov“ Patrik Svitana. Poprad prerušil päťzápasovú sériu bez víťazstva, Žilina prehrala tretíkrát po sebe.

HK Poprad – MsHK Doxxbet Žilina 3:2 po predĺžení (1:1, 0:1, 1:0 – 1:0)
Góly: 7. Š. Fabian (Svitana, Guľajev), 53. Svitana (Mlynarovič, Štrauch), 61. Svitana (Štrauch, Š. Fabian) – 4. L. Handlovský (R. Hruška, Marek Hovorka), 25. Švihálek (R. Konečný, D. Brejčák)
Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Štefik – Gavalier, Jobbágy, 1017 divákov
Poprad: Fokin – Š. Fabian, Guľajev, Dinda, R. Suchý, Lubor Pokovič, Davydov, A. Ježek, Ibragimov – L. Hvila, Zagrapan, Lichanec – P. Svitana, Mlynarovič, Štrauch – Matúš Paločko, Murček, D. Bondra – Bjalončík, Troliga, Abramov
Žilina: Mikoláš – V. Čížek, Ťavoda, D. Brejčák, Juraško, M. Grman, Macejko, J. E. Mendrej, Prokop – Marek Hovorka, R. Hruška, L. Handlovský – Stupka, Švihálek, R. Konečný – Gmitter, Ondruš, Rogoň – Váňa, Švec, J. Zlocha

Banská Bystrica doma nestačila na Zvolen

Hráči Banskej Bystrice prehrali doma so Zvolenom 3:4 po predĺžení v piatkovom stretnutí 53. kola hokejovej Tipsport ligy. Hostia ovládli prvé dejstvo 3:0, keď sa dvakrát presadil Bruno Mráz a raz Peter Zuzin.

„Barani“ sa vrátili do zápasu v druhej časti, keď sa presadili Petr Kafka a Dávid Buc. Domáci napokon dokázali vyrovnať, v závere tretej tretiny skóroval Brock Higgs. V predĺžení rozhodol o druhom bode pre Zvolen Pavel Klhůfek. Po stretnutí domácim hokejistom odovzdali trofej pre víťaza základnej časti.

HC ‘05 iClinic Banská Bystrica – HKM Zvolen 3:4 pp (0:3, 2:0, 1:0 – 0:1)
Góly: 33. Kafka (Sersen, Belluš), 37. Buc (Maione, Hickmott), 58. Higgs (Handzuš, Skalický) – 8. P. Zuzin (Andersons), 8. B. Mráz (Klhůfek, L. Novák), 12. B. Mráz, 63. (Klhůfek (P. Zuzin, Puliš)
Vylúčení: 2:3 na 2 min, navyše: Puliš (Zvolen) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Müllner – Výleta, Tvrdoň, 2841 divákov
Banská Bystrica: Lawson (12. Bacashihua) – Wishart, Maione, Kubka, Sersen, J. Carlsson, V. Mihálik, Gründling, Rosandič – Buc, T. Surový, Hickmott – Kafka, Truchno,Belluš – Handzuš, Higgs, Skalický – Lamper, Bortňák, Matoušek
Zvolen: S. Baroš – Andersons, D. Krejči, T. Valenta, Hraško, Plechanov, Habšuda, J. Homer, Kelemen – P. Zuzin, L. Jurík, Puliš – Klhůfek, B. Mráz, L. Novák – Síkela, S. Petráš, Matis – Dubeň, Jakubík, Jurák