Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Nitra predčila Žilinu, Liptovský Mikuláš bude hrať baráž

Hokejisti Nitry prerušili víťazné ťaženie hráčov Žiliny, keď na vlastnom ľade vo vzájomnom súboji zvíťazili 4:1 v nedeľňajšom stretnutí 51. kola slovenskej Tipsport ligy.

05.03.2017 18:16 , aktualizované: 20:51
Radoslav Macík Foto: ,
Útočník Nitry Radoslav Macík strelil Žiline jeden gól.

Domáci položili základ svojho úspechu v prvej tretine, ktorú ovládli zásahmi Radoslava Macíka a Timoteja Šilleho . V záverečnej časti pridal ďalšie dva góly Nitry Matt Cope. Čestný úspech „vlkov“ v závere duelu dosiahol Lukáš Handlovský. Žilina utrpela prvú prehru po štyroch zápasoch, v ligovej tabuľke figuruje na 4. mieste, Nitra je druhá.

HK Nitra – MsHK Doxxbet Žilina 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
Góly: 15. Macík (Šille, H. Ručkay), 16. Šille (Macík, Meland), 52. Cope (Marek Slovák), 56. Cope (Marek Slovák) – 59. L. Handlovský (Marek Hovorka, Juraško)
Vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky 0:0, oslabenia 1:0, rozhodovali: Baluška, Goga – Gegáň, Kacej, 2790 divákov

Zostavy:
Nitra: Hartzell – F. Kuzma, Milam, Mezei, Pupák, M. Versteeg, Meland, Piačka, Korím – Blackwater, Marek Slovák, Cope – M. Tvrdoň, Krištof, H. Ručkay – Šille, J. Šiška, Macík – Bajtek, L. Paukovček, J. Štefanka
Žilina: Mikoláš – V. Čížek, Ťavoda, D. Brejčák, Juraško, M. Grman, Macejko, J. E. Mendrej, Prokop – Marek Hovorka, R. Hruška, L. Handlovský – Švihálek, Húževka, J. Jurík – Stupka, Holovič, R. Konečný – Gmitter, Švec, J. Zlocha

Mikuláš bude hrať baráž

Hokejisti Liptovského Mikuláša v nedeľu prišli o nádej na účasť v play-off, v stretnutí 51. kola slovenskej Tipsport ligy na vlastnom ľade podľahli hráčom Martina 0:3. Hostia sa ujali vedenia v prvej tretine gólom Patrika Koyša. V druhej časti zdvojnásobil náskok Martina Filip Surovka a definitívnu podobu výsledku dal v záverečnom dejstve Jaroslav Markovič. Pre brankára MHC Mathieua Corbeila to bol druhý duel s čistým kontom v aktuálnej sezóne. Zverenci Róberta Spišáka majú veľkú šancu na prienik do vyraďovacej časti, figurujú na siedmom mieste v ligovej tabuľke a majú dva zápasy k dobru. Nováčik z Liptova je posledný a zahrá si v baráži o zotrvanie medzi elitou.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – MHC Martin 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Góly: 12. P. Koyš (J. Tabaček, Markovič), 35. Surovka (R. Dlouhý), 42. Markovič (Heizer, P. Koyš)
Vylúčení: 10:7 na 2 min, navyše: Mezovský (Lipt. Mikuláš) 10 min osobný trest za napadnutie hlavy a krku, presilovky 0:1, oslabenia 0:0, rozhodovali: Stano, M. Novák – Valo, Stanzel, 1100 divákov

Zostavy:
Liptovský Mikuláš: Križan – Stehlík, P. Luža, Mezovský, T. Nádašdi, Burzala, Bagin, M. Moravčík, Kadlubiak – Richard Huna, Róbert Huna, Kriška – J. Sukeľ, M. Sukeľ, M. Uram – Vybíral, Cibák, Lištiak – A. Laco, Stümpel, Kabáč
Martin: Corbeil – L. Kozák, Bačik, Brňák, J. Tabaček, Pulli, Pacalaj, Salija, M. Dvořák – R. Varga, Galamboš, Korostin – P. Koyš, Heizer, Markovič – Surovka, R. Dlouhý, B. Rapáč – Rzavský, Pokrivčák, Dírer

Nováčik potrápil lídra

Banská Bystrica doma zdolala Nové Zámky 4:3 v stretnutí nedeľňajšieho 51. kola slovenskej hokejovej Tipsport ligy. Do vedenia sa ako prví dostali hostia – presadil sa Denis Rehák. „Barani“ dvomi gólmi Tomáša Surového otočili na 2:1. Nováčik odpovedal zásahom Stanislava Kučkina, no zásluhou Petra Kafku patrila prvá tretina Banskej Bystrici. V záverečnej časti využil chybu brankára Nových Zámkov Joakima Lundströma Tomáš Matoušek – 4:2. V závere duelu ešte znížil Fredrik Sandgren, no líder súťaže si víťazstvo ustrážil a pripísal si 11. výhru v sérii. Nové Zámky figurujú na 8. mieste a bojujú o účasť v play-off.

HC ‘05 iClinic Banská Bystrica – HC Nové Zámky 4:3 (3:2, 0:0, 1:1)
Góly: 8. T. Surový (Rosandič, Maione), 11. T. Surový (Maione, Hickmottt), 15. Kafka (Bortňák, Lunter), 41. Matoušek – 5. Denis Rehák (Čaládi), 14. Kučkin, 56. Sandgren (Svoboda, Denis Rehák) Vylúčení: 2:3 na 2 min, navyše: Maier (Nové Zámky) 10 min osobný trest za nešportové správanie, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, rozhodovali: D. Konc, Müllner – Šefčík, Synek, 2343 divákov

Zostavy:
Banská Bystrica: Bacashihua – Wishart, Maione, Kubka, Sersen, J. Carlsson, V. Mihálik, Gründling, Rosandič – Buc, T. Surový, Hickmott – Kafka, Bortňák, Lunter – Handzuš, Higgs, Skalický – Lamper, M. Češík, Matoušek
Nové Zámky: Lundström – Cardwell, Drtina, P. Maier, Sandgren, Denis Rehák, Makovský, Tábi, Sucharda – M. Paulovič, Kytnár, Saarinen – Kučkin, Š. Novotný, Hujsa – Čaládi, J. Svoboda, McParland – Fábry, Dominik Rehák, Dubec

Dukla si spod Tatier vezie dva body

Hokejisti Trenčína zvíťazili v Poprade 3:2 po predĺžení v stretnutí nedeľňajeišho 51. kola slovenskej Tipsport ligy. Domáci zvládli prvú tretinu lepšie, dvomi gólmi Radoslava Suchého v tejto časti uspeli 2:1, keď na priebežných 1:1 vyrovnal Marcel Hossa. V závere druhého dejstva vyrovnal Adam Drgoň – 2:2. V predĺžení mali viac šťastia hostia, rozhodol Eduard Šimun. Trenčínu patrí 9. priečka v tabuľke, na ôsmu, ktorá zaručí účasť v play-off, má trojbodové manko. Poprad je šiesty a je blízko k definitíve účasti vo vyraďovacej časti.

HK Poprad – HK Dukla Trenčín 2:3 po predĺžení (2:1, 0:1, 0:0 – 0:1) Góly: 7. R. Suchý (Kroták, Mlynarovič), 20. R. Suchý (Svitana, Mlynarovič) – 18. Marcel Hossa (T. Starosta, Drgoň), 40. Drgoň (Marcel Hossa, T. Starosta), 63. Šimun (Vopelka, Bohunický) Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky 1:2, oslabenia 0:0, rozhodovali: Kalina, J. Konc – Jobbágy, Bogdaň, 1425 divákov

Zostavy:
Poprad: Fokin – Š. Fabian, Guľajev, Dinda, R. Suchý, A. Ježek, Davydov, Lubor Pokovič, Ibragimov – Lichanec, Zagrapan, Henderson – P. Svitana, Mlynarovič, Kroták – L. Hvila, Murček, Štrauch – Matúš Paločko, Bjalončík, D. Bondra
Trenčín: Volden – Drgoň, T. Starosta, Holenda, Pavúk, Hatala, Bohunický, Pač, O. Pataky – M. Hecl, A. Šťastný, Marcel Hossa – J. Ručkay, J. Švec, Sojčík – Štumpf, Sádecký, Vopelka – Denis Hudec, Šimun, J. Gašparovič

Košice znovu neskórovali

Hokejisti Košíc nezužitkovali výhodu domáceho prostredia a podľahli hráčom Zvolena 0:2 v stretnutí nedeľňajšieho 51. kola slovenskej Tipsport ligy. Víťazný gól strelil v prvej tretine Peter Klhůfek, ktorý potrestal vylúčenie Martina Dudáša. „Oceliarom“ sa nepodarilo vyrovnať ani počas záverečnej hry bez brankára, naopak, inkasovali druhýkrát – skóroval Bruno Mráz. Košice v ostatných dvoch dueloch neskórovali ani raz, figurujú na tretej pozícii v tabuľke. Zvolen je na 5. priečke, má už istotu účasti v play-off.

HC Košice – HKM Zvolen 0:2 (0:1, 0:0, 0:1) Góly: 18. Klhůfek (B. Mráz, L. Novák), 60. B. Mráz
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia 0:0, rozhodovali: Snášel, T. Orolin – Gajan, Gavalier, 7431 divákov

Zostavy:
Košice: Habal – Šmach, M. Dudáš, J. Vašíček, E. Šedivý, Jankovič, Matejka, Deyl, Koch – L. Nagy, Boltun. Hričina – Tibor Varga, Suja, Spilar – J. Milý, Jenčík, Bicek – P. Bartoš, Vrábeľ, Šoltés
Zvolen: M. Šimko – Andersons, M. Novák, T. Valenta, Hraško, Plechanov, Habšuda, D. Krejči, J. Homer – P. Zuzin, L. Jurík, L. Novák – Klhůfek, B. Mráz, Lušňák – Síkela, S. Petráš, Matis – Dubeň, Jakubík, Jurák