Drámu v Nových Zámkoch rozhodol Koyš

Hokejisti HC Nové Zámky nevyužili šancu vrátiť sa v Tipsport lige 2016/2017 na priečky zaručujúce účasť v play-off.

10.02.2017 21:10
MHC Martin Foto: ,
Hokejisti MHC Martin.

Zverenci trénera Štefana Mikeša v piatkovej dohrávke 17. kola podľahli na svojom lade hráčom MHC Martin 1:2 po samostatných nájazdoch.

Hostia z Turca išli v závere I. tretiny do vedenia vďaka Markovičovi, ale Novozámčania si vynútili predĺženie a zaistili zisk aspoň bodu gólom Saarinena v 52. min. O osude stretnutia sa napokon rozhodlo v samostatných nájazdoch, v ktorých ten víťazný dosiahol Patrik Koyš. Martinčania sa posunuli na 5. pozíciu v tabuľke, novozámockí hokejisti sú naďalej na 9. poste.

HC Nové Zámky – MHC Martin 1:2 po sam. nájazdoch (0:1, 0:0, 1:0 – 0:0, 0:1)

• Góly: 52. Saarinen (Drtina) – 19. Markovič (P. Koyš, Rusina), rozh. sam. nájazd P. Koyš
  • Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fridrich, Jonák – Vyšný, Synek
  • Nové Zámky: Lundström – Cardwell, Drtina, Martin Chovan, Sandrgen, Denis Rehák, Mäkinen, Maier, Pittule – M. Paulovič, Kytnár, Saarinen – Hujsa, Novotný, McParland – R. Lelkeš, Čaládi, Fábry – J. Tibenský, Dominik Rehák, Dubec
  • Martin: Corbeil – Rusina, Pulli, Brňák, Pacalaj, Salija, M. Dvořák, P. König – P. Koyš, Heizer, Markovič – R. Varga, Galamboš, Korostin – Surovka, R. Dlouhý, Pokrivčák – Dírer, Jurášek, Rzavský