Exhibícia v Poprade: chýbať nebudú Stümpel, Cibák či Nagy

15.01.2017 18:50
Miroslav Šatan
Miroslav Šatan. Autor: ,

V Zápase hviezd hokejovej Tipsport ligy 2017 sa predstavia aj Ladislav Nagy, Jozef Stümpel, Martin Cibák či Radoslav Suchý.

Vedenie najvyššej slovenskej hokejovej súťaže, ktorá sa uskutoční 29. januára v Poprade, zverejnilo nomináciu na exhibíciu v nedeľu sa svojom facebooku.

Zaujímavosťou je, že do nominácie sa z Dukly Trenčín dostal nórsky brankár Lars Volden, ktorý pod hrad Matúša Čáka prišiel začiatkom januára a vrátane nedele odchytal v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži iba štyri stretnutia.

Druhýkrát po sebe sa uskutoční akcia „All Star víkend“. V rámci hokejového konceptu sa postavia proti sebe dva tímy na čele s manažérmi družstiev – slovenskými legendami Petrom Bondrom a Miroslavom Šatanom.

Klasická hokejová tretina bude trvať 10 minút, po nej budú prebiehať súťaže hokejových zručností jednotlivých tímov. Výťažok z akcie je určený na letný hokejový kemp pre deti zo sociálne znevýhodneného prostredia.

Bondra a Šatan si v drafte, ktorý sa uskutoční 28. januára, vyberú hráčov do svojich tímov, s ktorými sa predstavia na popradskom štadióne o deň neskôr od 16.00 h. Sprievodné akcie pre fanúšikov sa začnú tri hodiny pred úvodným buly.

„Zo športovej stránky sme program ešte zatraktívnili, pretože klasickú exhibíciu skrátime na polovicu a výrazne zväčšíme priestor pre súťaže hokejových zručností, na ktoré sú priaznivci vždy zvedaví najviac. Za najväčšie lákadlo podujatia považujem obrovskú fanzónu pred popradským štadiónom, kde si naši fanúšikovia budú môcť otestovať svoje hokejové zručnosti. Prví im to, samozrejme, predvedú samotní Peter Bondra a Miro Šatan v rámci sprievodného programu,“ uviedol riaditeľ Tipsport ligy Richard Lintner a doplnil:

„Som presvedčený, že na rozdiel od zámorskej NHL sme v slovenských podmienkach akciu All Star aj samotné súťaže vylepšili a celé podujatie je ešte viac originálne. Slovenská verzia bude jedna veľká ukážka toho, o čom Tipsport liga naozaj je. Mimoriadne ma teší, že výťažok poputuje na kemp pre deti zo sociálne znevýhodneného prostredia, ktorý plánujeme uskutočniť v dňoch 2. až 9. júla 2017.“

Zoznam nominovaných hráčov na Zápas hviezd hokejovej Tipsport ligy 2017:
Jason Bacashihua, Mathew Maione, Dávid Buc, Jordan Hickmott (všetci Banská Bystrica), Martin Dudáš, Ladislav Nagy, Jiří Bicek (všetci HC Košice), Richard Stehlík, Jozef Stümpel, Martin Cibák (všetci Mhk 32 Liptovský Mikuláš), Patrik Koyš, Radomír Heizer (obaja MHC Martin), Jameson Milam, Branislav Mezei, Marek Slovák, Judd Blackwater (všetci HK Nitra), Fredrik Sandgren, Kamil Brabenec (obaja HC Nové Zámky), Radoslav Suchý, Marek Zagrapan, Arne Kroták (všetci HK Poprad), Marek Hecl, Oliver Pataky (obaja HK Orange 20), Lars Volden, Marcel Hossa (obaja Dukla Trenčín), Daniel Brejčák, Marek Hovorka, Štěpán Novotný (všetci MsHK Doxxbet Žilina), Radovan Puliš, Pavel Klhůfek (obaja HKM Zvolen)

#Peter Bondra #Miroslav Šatan #exhibícia v poprade
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku