Košice sa musia v najbližšom období zaobísť bez kapitána. Skúsený 37-ročný útočník Ladislav Nagy dostal od disciplinárnej komisie Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) netradične vysoký dištanc.

15.11.2016 17:00
ladislav nagy, hc košice Foto: ,
Ladislav Nagy z Košíc.

Najproduktívnejší hráč Tipsport Ligy pyká za trest v hre, ktorý inkasoval v piatkovom stretnutí v Martine (4:3 sn). Obávaný kanonier strelil v prvej tretine dva góly a pridal jednu asistenciu. V tretej dvadsaťminútovke si však po vylúčení za hru vysokou hokejkou neudržal nervy na uzde a po výmene názorov s hlavným rozhodcom Petrom Jonákom inkasoval za nešportové správanie dva osobné tresty i spomínaný trest v hre. Spolu až 57 trestných minút.

Automaticky mal zastavenú činnosť v najbližšom zápase (Košice doma podľahli Popradu 1:2) a disciplinárna komisia SZĽH mu následne vyrúbila stop na osem duelov a pokutu vo výške 300 eur. Po odpykaní polovice trestu môže požiadať o jeho skrátenie.

„Výška trestu ma prekvapila. Nemôžem s ňou súhlasiť. Je neadekvátna,“ reagoval pre hokej.sk na výšku trestu tréner Košíc Rostislav Čada. „Neviem, či komisia zohľadnila celý priebeh incidentu, pretože prvý fauloval jednoznačne súper. Hráč je v takýchto situáciách pod vplyvom emócií. V rozhodnutí disciplinárky mi chýba viac hokejového citu,“ dodal český odborník.

Aj Nagy je z rozhodnutia disciplinárnej komisie sklamaný. „Bol tam na mňa faul, ktorý rozhodca neodpískal. Trochu som vyskratoval a povedal mu svoje. Poslal ma teda dole. Právnici potom rozhodli, že dostanem osem zápasov… Viac sa k tomu radšej nebudem vyjadrovať,“ posťažoval sa pre hokej.sk dlhoročný slovenský reprezentant.

Majster sveta z Göteborgu 2002 je so 16 gólmi najlepší strelec ligy a s 29 bodmi zároveň najproduktívnejší hráč. Nebodoval len v štyroch z 19 odohratých duelov.

Viac na túto tému: #HC Košice #Ladislav Nagy #SZĽH