Poprad si poradil so Zvolenom, víťazne aj majster z Košíc

Hráči HK Popradu zvíťazili v piatkovom domácom zápase úvodného kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport Ligy 2015/2016 nad HKM Zvolen 3:1.

11.09.2015 19:50 , aktualizované: 20:40
zvolen, poprad, kostúr, brabenec, semorád Foto: ,
Zľava: Matúšš Kostúr z HK Poprad, Kamil Brabenec a Jan Semorád z HKM Zvolen.

Už v 5. min sa domáci ujali vedenia, keď po prihrávke Richarda Rapáča skóroval jeho brat Branislav. Na začiatku druhej tretiny v 23. min si Rapáčovci úlohy vymenili, tentoraz sa do streleckej listiny zapísal Richard. V 45. min vykresal iskierku nádeje pre Zvolen Puliš, nádeje hostí však pochoval v 52. min L. Paukovček, ktorý zvýšil na priebežných 3:1. Paukovčekov presný zásah bol napokon víťazný, keďže hostia sekundu pred uplynutím riadneho hracieho času znížili Klímom na konečných 2:3.

Obaja súperi sa stretli aj vo štvrťfinále play-off uplynulej sezóny 2014/2015. Napínavú sériu vtedy ukoristili pre seba Popradčania, triumfovali 4:3 na zápasy.

HK Poprad – HKM Zvolen 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

• Góly: 5. B. Rapáč (R. Rapáč), 23. R. Rapáč (B. Rapáč), 52. L. Paukovček (Bartečko, R. Suchý) – 45. Puliš (Juraško, Brabenec), 60. Klíma (Škvaridlo, Brabenec)
  • Vylúčení: 9:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Jonák, Goga – Gajan, Gavalier, 1049 divákov
  • Poprad: M. Kostúr – Ťavoda, R. Suchý, Fabian, Dinda, Kasík, Malina, Pitka, Gaborčík – Hvila, L. Paukovček, Bartečko – Štrauch, Síkela, Kroták – B. Rapáč, R. Rapáč, T. Török – Bajaruns, O. Rusnák, Števuliak
  • Zvolen: S. Baroš – Juraško, Bagin, Andersons, D. Krejči, Habšuda, F. Fekiač, Hatas, L. Pokovič – Puliš, Brabenec, Semorad – Škvaridlo, Klíma, Obdržálek – J. Jurík, B. Mráz, Klhůfek – Žilka, V. Fekiač, Martin Ďaloga

Piešťanský triumf v Skalici, hrdinom Balej

Stretnutie HK 36 Skalica a ŠHK 37 Piešťany ponúklo zaujímavé osemgólové divadlo s víťazným koncom pre hostí. Tí si v priebehu úvodnej dvadsaťminútovky vypracovali dvojgólový náskok, ale domáci ešte do prvej prestávky vyrovnali skóre na 2:2. Rozhodujúca z hľadiska konečného výsledku bola prostredná časť hry, ktorú Piešťany vyhrali 3:1. Tretia tretina už divákom na tribúnach neponúkla žiadnu zmenu skóre. Rozdielovým hráčom v drese hostí bol útočník Jozef Balej, ktorý strelil dva góly a na jeden prihral.

HK 36 Skalica – ŠHK 37 Piešťany 3:5 (2:2, 1:3, 0:0)

• Góly: 17. R. Školiak (Barák, Mickievics), 19. Polata (R. Školiak, Komínek), 32. Brendl (M. Sloboda) – 11. Tibenský (Hrehorčák), 14. Balej (Hrehorčák), 22. Balej (K. Kučera), 25. Brancis (Gipters, Balej), 37. M. Filo (Brňák, J. Ručkay)
  • Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc – Orolin, Šefčík, 1086 divákov
  • Skalica: Romančík – Barák, Jaborník, Ďurák, Jan Novák, Polata, P. Horváth, Zukal, Opalek – Mickievics, R. Školiak, Komínek – M. Sloboda, I. Rachůnek, Brendl – Lantoš, Studenič, K. Jass – Brodek, Kovalovský, M. Trenčan
  • Piešťany: Rybár (48. – 50. Košarišťan) – Gachulinec, R. Filip, Kotaška, Brňák, Gipters, S. Hudec, Krot, Hluch – Belluš, P. Stantien, J. Šimíček – M. Filo, Holovič, J. Ručkay – Balej, Brancis, K. Kučera – Tibenský, J. Tomčák, Hrehorčák

Trenčín na úvod víťazne, Martin bez bodov

Hokejisti Dukly Trenčín vstúpili víťazne do nového ročníka najvyššej slovenskej súťaže Tipsport Ligy 2015/2016 a zdolali hráčov MHC Martin 3:1. Skóre stretnutia otvoril v II. tretine Martinčan Surovka, „vojaci“ však odpovedali dvomi presnými zásahmi – v priebehu troch minút sa presadili Nemec a Drgoň. V záverečnej časti hry oslabil šance Martina na bodový zisk Richard Pavlikovský, ktorého presný zásah uzavrel gólový účet zápasu.

Dukla Trenčín – MHC Martin 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

• Góly: 30. V. Nemec (Drgoň, Vozdecký), 33. Drgoň (Róbert Petrovický, Koyš), 43. Richard Pavlikovský (Róbert Petrovický, Michal Hlinka) – 26. Surovka
  • Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc – Holienka, Junek
  • Trenčín: Chábera – P. Mikuš, Richard Pavlikovský, Hatala, M. Zaťko, Holenda, Drgoň, Trefný, Nechala – Melichárek, R. Dlouhý, J. Gašparovič – Vozdecký, V. Nemec, Ölvecký – Michal Hlinka, Róbert Petrovický, Koyš – M. Jakúbek, J. Zlocha, D. Hudec
  • Martin: Dzubina – Matejka, J. Tabaček, M. Dvořák, J. Dlouhý, Bačik, Jáchym, Trávniček, Tomáš Varga – Surovka, Špirko, Tibor Varga – Poliaček, Murček, Pokrivčák – Jokeľ, Dírer, Kokavec – Kabáč, Jurášek, Rzavský

Košice víťazne, doma otočili duel so Žilinou

Hokejisti úradujúceho slovenského majstra HC Košice vstúpili víťazne do nového ročníka najvyššej domácej súťaže Tipsport Ligy 2015/2016. V piatkovom zápase 1. kola zdolali na svojom ľade hráčov MsHK DOXXbet Žilina 5:4 po predĺžení, i keď po II. tretine „oceliari“ prehrávali 2:4. Žilinčania si vypracovali dvojgólový náskok zásluhou presilovkových presných zásahov Stupku a Drevenáka v druhej časti hry, Sojčík však dvomi gólmi v III. tretine vybojoval pre Košičanov predĺženie a v ňom Šoltés rozhodol po 60 sekundách o celkovom úspechu domáceho HC. V rámci individuálnych štatistík sa najvýraznejšie presadil košický obranca Eduard Šedivý s bilanciou dva góly – jedna asistencia.

HC Košice – MsHK DOXXbet Žilina 5:4 po predĺžení (2:2, 0:2, 2:0 – 1:0)

• Góly: 9. E. Šedivý (Jenčík, P. Bartoš), 15. E. Šedivý (M. Bartánus, Bicek), 44. Sojčík (Češík, E. Šedivý), 54. Sojčík (Lelkeš, Češík), 62. Šoltés (Suja) – 8. Drábek (Drevenák), 17. Richard Huna (Róbert Huna), 26. Stupka (R. Konečný, Bulík), 35. Drevenák (Bulík, Drábek)
  • Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Snášel – Korba, Rovenský, 2548 divákov
  • Košice: Riečický – Štrbák, T. Slovák, E. Šedivý, Philipp, Pavúk, Cebák, Macejko, Bortňák – Jenčík, P. Bartoš, Hrnka – M. Bartánus, Suja, Bicek – Sojčík, Češík, Lelkeš – T. Hričina, Boltun, Šoltés
  • Žilina: T. Tomek – Grman, Kurali, Hochel, Makovský, Hořava, M. Leško, A. Lipovský, Niník – D. Rehák, Róbert Huna, Richard Huna – R. Konečný, Bulík, Stupka – Drábek, Ježek, Drevenák – J. Kubiš, E. Švec, Schroner
Viac na túto tému: #AS Trenčín #HKM Zvolen #Tipsport extraliga #HC Košice #HK Poprad