Detve sa sen o extralige vzdialil. Žiline doma podľahla vysoko 1:6

Hokejisti HC 07 Orin Detva nevyužili výhodu vlastného ľadu a v pondelkovom treťom stretnutí baráže o extraligu 2015/2016 prehrali pred svojimi fanúšikmi s MsHK DOXXbet Žilina hladko 1:6. Žilinčania sa v sérii hranej na štyri víťazstvá ujali vedenia 2:1.

16.03.2015 20:42
Žilina hokej Foto:
Radosť hráčov Žiliny.

Domáci už v úvodnej tretine prakticky prišli o nádej na úspech. Hosťom stačilo jedenásť minút, aby si utvorili pohodlný štvorgólový náskok, pričom prvé dva góly dosiahli vo vlastnom oslabení. Hráči Detvy strelili čestný gól v závere druhého dejstva, keď presilovku o dvoch hráčov využil David Graham.

Obrat vo vývoji sa neudial. Naopak, hostia v záverečnej časti dvakrát poistili svoj triumf. V dvoch prípadoch sa do streleckej listiny zapísal žilinský útočník Milan Drevenák.

Štvrtý zápas je opäť na detvianskom ľade na programe v utorok 17. 3. od 18.00 h.

HC 07 Orin Detva – MsHK DOXXbet Žilina 1:6 (0:4, 1:0, 0:2)
Góly: 40. Graham (P. Fekiač, Parkhouse) – 6. Krčula (I. Cibuľa, Grman), 8. Milan Procházka, 11. Kanko (Demel), 11. Drevenák (Nádašdi), 44. Krajči (Jabrocký), 49. Drevenák (Jabrocký)
Vylúčení: 10:13 na 2 min, navyše: Drábek (Žilina) 10 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:2, rozhodovali: Lauff, Štefik – Jobbágy, Rovenský, 1600 divákov
Detva: Volentier – Pač, Hataš, Zorvan, Sládok, Mačkovič, Predajniansky, Pinka – J. Žilka, Srnka, Petro – Graham, Kanaet, Parkhouse – Themár, P. Fekiač, L. Říha – Buda, Jakubík, Hajnik
Žilina: I. Cibuľa – M. Grman, Krčula, Nádašdi, S. Hudec, Ďurkech, Bobček, Mravec – Milan Procházka, Demel, Kanko – Krajči, Jabrocký, M. Drevenák – Staněk, Drábek, Velecký – Šimko, Valášek, A. Bezák – A. Lipovský

Viac na túto tému: #MsHK DOXXbet Žilina #HC 07 Detva