Obrat Košíc: Päť minút pred koncom prehrávali 2:4, nakoniec vyhrali 5:4

Hokejisti HC Košice predviedli v úvodnom zápase semifinále Slovnaft play-off Tipsport extraligy dokonalý obrat.

16.03.2015 19:36
Košice, Poprad Foto: ,
Závar pred popradskou bránou v prvom semifinálovom zápase play-off hokejovej Tipsport extraligy medzi HC Košice - HK Poprad.

Nad HK Poprad vyhrali v pondelok 5:4 a ujali sa vedenia v sérii. Obhajca majstrovského titulu prehrával ešte päť minút pred koncom o dva góly (2:4), ale zvýšenou aktivitou v zostávajúcom priebehu rozdiel nielen zmazal, ale ešte v riadnom hracom čase v čase 58:37 min stihol rozhodnúť o svojom triumfe.

Košiciam prospeli zmeny v zostave pred treťou tretinou i striedanie brankárov po štvrtom popradskom góle, v 35. min sa do bránky postavil Alexandr Hylák namiesto Marcela Melicherčíka a do konca hracieho času už neinkasoval.

„Marcel i Saša sú vynikajúci brankári, zaslúžia si byť v bránke. Vzhľadom na vývoj zápasu sme museli urobiť niečo so zostavou a dnes nám to vyšlo,“ priznal v pozápasovom rozhovore pre RTVS tréner Košíc Peter Oremus, podľa ktorého v úvodných pasážach urobili jeho zverenci veľa chýb v obrane a nepremenili vypracované šance. „Zajtra je iný deň a Popradu nemôžeme dať toľko priestoru ako dnes,“ doplnil Peter Oremus.

Poprad viedol v 35. min 4:2, Košice v záverečnej časti hry zvýšili aktivitu, boli dôslednejšie a agresívnejšie pred súperovou bránkou. Poprad už druhýkrát v sezóne stratil takmer vyhratý zápas proti Košiciam, 14. decembra 2014 v 34. kole viedol po prvej tretine 3:0, v druhej v polovici duelu 4:1, ale napokon prehral 4:6.

Kamzíci v pondelok v Steel Arene odohrali výborné stretnutie a vôbec na nich nebola vidieť únava po náročnej sedemzápasovej sérii so Zvolenom. V závere však už neodolali tlaku domáceho mužstva, keď nestačili odvracať jeden útok za druhým.

„Je to neuveriteľné. Nie je možné, že sme stratili takto dobre rozbehnutý zápas. Urobili sme chybičky, prehrali súboje za bránkou. Pustili sme vyhratýduel,“ krútil hlavou tréner Popradu Milan Jančuška. „Musíme sa teraz dať dokopy a pripraviť na ďalší zápas,“ doplnil pre RTVS.

Druhé stretnutie tejto semifinálovej série je na programe v utorok 17. 3. od 17.00 h opäť na košickom ľade.

HC Košice – HK Poprad 5:4 (0:2, 2:2, 3:0) – stav série 1:0
Góly: 27. Jenčík (Cebák), 33. Sojčík (Kutálek, Hrnka), 56. M. Bartánus (Suja, Bicek), 58. Suja (Štrbák), 59. Jenčík (P. Bartoš) – 3. R. Rapáč (Boltun), 16. Gríger (R. Suchý, Paukovček), 31. Štrauch (D. Brejčák), 35. R. Suchý (Paukovček, Gríger)
Vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Lokšík – Šefčík, Výleta, 4339 divákov
Košice: Melicherčík (35. Hylák) – Štrbák, E. Černák, Philipp, A. Jánošík, Macejko, Cebák, Šeda – Jenčík, P. Bartoš, Spilar – Sojčík, Hrnka, Kutálek – Lapšanský, Matúš Chovan, Bicek – M. Bartánus, Suja, R. Bondra – Hinďoš
Poprad: Kostúr – Kurali, R. Suchý, Makovský, D. Brejčák, Malina, Kasík, Dinda, Gaborčík – Bartečko, Paukovček, Gríger – Kroták, S. Takáč, Matis – R. Rapáč, Boltun, Hvila – Štrauch, Štals, Toma

Viac na túto tému: #HC Košice #HK Poprad