Kroták vystrieľal Popradu siedmy zápas

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v stredajšom šiestom stretnutí štvrťfinále Slovnaft play off Tipsport extraligy 2014/2015 nad hráčmi HKM Zvolen 5:3 a v sérii hranej na štyri víťazné duely vyrovnali na 3:3.

11.03.2015 19:40 , aktualizované: 20:24
hk poprad, hkm zvolen, samuel baroš Foto:
Hráči Popradu sa snažia dotlačiť puk za chrbát brankára Zvolena Samuela Baroša.

Ústrednou postavou duelu bol veterán Arne Kroták, ktorý v 12. min poslal Poprad do vedenia 1:0. V 16. min síce Radovan Puliš v presilovej hre vyrovnal, avšak už v prvej minúte druhého dejstva „kamzíci“ vďaka Krotákovi dokonca v oslabení znova získali náskok. Ten 42-ročný krídelník ešte zvýšil v 31. min a dosiahol hetrik.

Zvolenčania sa nevzdávali a v 42. min skorigoval Matej Síkela. V 46. min mohol z nariadeného trestného strieľania na 5:2 zvýšiť prevahu domácich Matúš Matis, Samuela Baroša v bránke hostí však neprekonal. To sa o šesť minút neskôr podarilo Dávidovi Grígerovi.

Na rozdiel štyroch gólov mohol už o minútu zvýšiť z ďalšieho trestného strieľania Lukáš Paukovček, opäť bol však úspešnejší hosťujúci brankár. V 55. min mali možnosť trestného strieľania aj hráči HKM, Jozef Kentoš svoj pokus premenil a znížil na 3:5. Dráma vyvrcholila v záverečnej minúte, keď Zvolenčania ešte raz skórovali, ale na vyrovnanie im už nezvýšil

O postupujúcom sa rozhodne v piatok 13. marca vo Zvolene.

Slovnaft play off Tipsport extraligy – štvrťfinále – šiesty zápas:

HK Poprad – HKM Zvolen 5:4 (1:1, 3:0, 1:3) – stav série 3:3
Góly: 12. Kroták (Makovský), 21. Kroták (Hvila), 31. Kroták (Štals, S. Takáč), 35. Bartečko (Gríger, Paukovček), 52. Gríger (Kasík, S. Takáč) – 16. Puliš (M. Sloboda, Juraško), 42. Síkela, 55. Kentoš, 60. Obdržálek (Michal Chovan)
Vylúčení: 7:11 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: J. Konc, Jonák – Holienka, Kacej, 2799 divákov
Poprad: Kostúr – Kurali, R. Suchý, Makovský, D. Brejčák, Malina, Kasík, Dinda, Gaborčík – Bartečko, Paukovček, Gríger – Kroták, S. Takáč, Paločko – R. Rapáč, Boltun, Hvila – Matis, Štals, T. Sýkora
Zvolen: Baroš – Juraško, Bagin, Pokovič, Hraško, Ťavoda, F. Fekiač, Pichnarčík, Popela – Puliš, Brabenec, M. Sloboda – Michal Chovan, L. Jurík, Obdržálek – Škvaridlo, Síkela, Podkonický – V. Fekiač, Kentoš, Martin Ďaloga

Viac na túto tému: #HKM Zvolen #Tipsport extraliga #Arne Kroták #HK Poprad #play-off