Bicek má superasistenciu na mojom góle, smial sa hrdina Košíc Bartoš

17.04.2014 21:30
Peter Bartoš, Robert Kristan
Košický útočník Peter Bartoš pred brankárom Nitry Robertom Kristanom. Autor: ,

Bližšie k hokejovému titulu majú po štvrtku Košice. V piatom extraligovom finále boli domáci pred zaplnenou Steel arénou aktívnejším tímom, ale na zdolanie húževnatého súpera z Nitry potrebovali napokon až samostatné nájazdy.

Tie rozhodol rovnako ako v prvom finálovom stretnutí rovnaký muž: 40-ročný útočník Peter Bartoš. Skvelého brankára Nitry Roberta Kristana nachytal strelou pomedzi betóny a stanovil na konečných 2:1. Svoj tím tým poslal vo finále do sľubného náskoku 3:2 na zápasy.

„Už som bol vystrieľaný a nevedel som, kam to mám dať. Jirko Bicek mi na striedačke poradil, aby som mu to dal medzi nohy. Bolo to pre mňa vykúpenie. Jirko má teda superasistenciu pri rozhodujúcom góle,“ referoval šťastný strelec Peter Bartoš. Po jeho premenenom nájazde sa oproti Rastislavovi Staňovi rozbehol nitriansky obranca Tomáš Nádašdi. Jeho forhendový blafák však košický brankár za svoj chrbát nepustil. Zatiaľ čo Steel Aréna vybuchla nadšením, nitrianski hráči odchádzali z ľadu smutní. „Urobil som to, čo mám nacvičené z tréningov. Nevyšlo to a som sklamaný. Košice vedú v sérii, ale nemyslím si, že budeme teraz pod väčším tlakom. Oni sú favoritmi a ešte musia vyhrať jeden zápas,“ povedal Nádašdi pri odchode zo šatne.

Šiesty súboj príťažlivého extraligového finále je na programe na Veľkonočnú sobotu v Nitre. Domáci musia, hostia môžu, ale vzhľadom na vyrovnaný priebeh v celej sérii a silu nitrianskeho publika možno opäť očakávať zápas na ostrie noža o jednom – dvoch góloch.

"Vybrali sme si tú ťažšiu cestu za titulom… Verím, že sa do Košíc ešte vrátime,“ nezaprel optimistu nitriansky kanonier Miroslav Kováčik, ktorý strelil vo finálovej sérii už štyri góly. Brankára Košíc Rastislava Staňu prekonal po ukážkovej akcii prvého nitrianskeho útoku aj vo štvrtkovom zápase, ale gólman domácich bol po ňom predsa len veselší. "Dnešné víťazstvo si chcem chvíľu užiť a do zápasu v Nitre pôjdem s tým, že bude posledný. Bude to však ťažké a dopredu sa nedá nič zaručiť,“ kontroval Staňa.

#Peter Bartoš #HC Košice #HK Nitra #play off extraligy #Jiří Bicek
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku