Košice vyhrali v Piešťanoch 4:1 a sériu vyrovnali na 2:2

Hokejisti HC Košice vyrovnali stav semifinálovej série Slovnaft play-off Tipsport extraligy s ŠHK 37 Piešťany na 2:2.

29.03.2014 19:30 , aktualizované: 19:56
HC Košice, Jenčík Foto: ,
Radosť hráčov Košíc.

V sobotňajšom štvrtom súboji vyhrali oceliari v kúpeľnom meste 4:1, keď o výsledku rozhodli najmä dva góly v rozpätí 15 sekúnd v 35. min. Semifinálová séria sa teraz sťahuje do Košíc, kde sa bude hrať v utorok 1. apríla piaty duel. Do Piešťan sa oba tímy vrátia na šieste stretnutie o dva dni neskôr.

ŠHK 37 Piešťany – HC Košice 1:4 (1:2, 0:2, 0:0) – stav série: 2:2
Góly: 7. Melichárek (V. Nemec, Brňák) – 9. Jenčík, 15. Češík (Bicek, Sojčík), 35. M. Bartánus (Štrbák, Sojčík), 35. Jokeľ (Klouček)
Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Müllner – Sčensný, Šefčík, 2152 divákov
Piešťany: Šúrek – Drgoň, R. Filip, Rais, Brňák, Škadra, Bučka, A. Hruška, Cuník – S. Saliji, Peško, Lušňák – T. Melichárek, Mišura, V. Nemec – Haring, Hamrák, Románek – Chylo, Holovič, Stupka
Košice: Staňa – Štrbák, Černák, Šeda, Kolba, Deyl, Klouček, Cebák, Macejko – Jenčík, P. Bartoš, M. Bartánus – Jokeľ, Matúš Chovan, Svatoš – Sojčík, Češík, Bicek – D. Pašek, Hrnka, Skalický

Domácich, posilnených piatkovou výhrou, mohol už v 3. min zmraziť Skalický, ale Šúrek akrobaticky zasiahol a zachránil. V presilovke v 7. min sa dočkali fanúšikovia Piešťan, keď Melichárek otvoril skóre. Havrani sa dlho z vedenia neradovali, po chybe Bučku vyrovnal v 9. min Richard Jenčík.

Košického útočníka musela o pár minút vyniesť zdravotná služba na nosidlách po jeho zrážke s Bartánusom, od druhej tretiny bol však opäť v zostave. Košice počas jeho absencie otočili skóre, v 15. min dostal ideálnu prihrávku medzi obrancov Češík a nedal brankárovi Šúrekovi žiadnu šancu. V posledných sekundách prvej tretiny trafil Nemec do žŕdky.

V 23. min mal veľkú šancu pri presilovke domáci Drgoň, ale trafil len Staňu. Domáci potom nevyužili dlhú presilovku o dvoch hráčov a za nepremenenú možnosť pykali. V rozpätí 15 sekúnd 35. min skórovali Bartánus a Jokeľ a bolo 1:4.

V záverečnej časti hry si oba tímy vypracovali pár šancí, brankári však už nepustili za svoj chrbát žiaden puk. Bodku za súbojom dala pästná výmena, v ktorej boli najaktívnejší Brňák a Deyl.

Milan Klement (tréner Piešťan): „Mali sme dobrý začiatok, viedli sme 1:0. Potom sme však Košiciam pomohli ku gólom. Pri ich druhom presnom zásahu nám ušiel hráč, čo by sa nemalo stávať. Košičania boli dnes ďaleko aktívnejší ako včera. Ich hra nám príliš nesedela, k ničomu nás nepustili a zaslúžene zvíťazili.“

Anton Tomko (tréner Košíc): „Nastúpili sme do zápasu s lepším herným prejavom. Dostali sme síce gól v oslabení, ale chlapci to zvládli a podarilo sa nám ešte v prvej tretine otočiť skóre duelu. V druhej tretine sme výsledok naklonili na našu stranu. Mali sme tam veľa pekných akcií. Tretia tretina bola o udržaní zápasu.“

Viac na túto tému: #HC Košice #ŠHK 37 Piešťany