Hokejisti Piešťan zdolali Košice 2:0 a v sérii vedú 2:1

Hokejisti ŠHK 37 Piešťany zvíťazili v piatkovom treťom zápase semifinále Slovnaft play-off Tipsport extraligy na domácom ľade nad HC Košice 2:0 a v sérii hranej na štyri víťazstvá sa ujali vedenia 2:1. Hrdinom domáceho mužstva bol dvojgólový strelec Václav Stupka. Štvrtý zápas série je na programe v sobotu 29. marca o 17.00 h opäť v Piešťanoch.

28.03.2014 19:55 , aktualizované: 20:00
Košice, Piešťany Foto: ,
Gólová radosť piešťanských hráčov počas semifinálového zápasu hokejovej Tipsport extraligy.

ŠHK 37 Piešťany – HC Košice 2:0 (1:0, 0:0, 1:0) – stav série: 2:1

• Góly: 13. Stupka (Holovič, Chylo), 60. Stupka (R. Filip)
  • Vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, P. Stano – Kacej, Orolin, 2399 divákov
  • Piešťany: Šúrek – Drgoň, R. Filip, Rais, Brňák, Škadra, Bučka, A. Hruška, Cuník – S. Saliji, Peško, Lušňák – T. Melichárek, Mišura, V. Nemec – Haring, Hamrák, Románek – Stupka, Holovič, Chylo
  • Košice: Staňa – Štrbák, Deyl, Šeda, Cebák, Macejko, Klouček, Hinďoš, Kolba – R. Jenčík, P. Bartoš, M. Bartánus – Jokeľ, Matúš Chovan, Svatoš – Bicek, Češík, Sojčík – D. Pašek, Hrnka, Skalický

Už na konci 1. min tretieho semifinálového stretnutia sa ocitol vo veľkej šanci hosťujúci Svatoš, ale trafil len bočnú sieť bránky. V 6. min pri presilovke domácich Saliji z bezprostrednej blízkosti trafil len do Staňu. V polovici úvodnej tretiny sa predviedol domáci Lušňák, keď si posunul puk pomedzi nohy a zbavil sa obrancu, ale Staňa jeho strelu vytesnil. Domáci sa dočkali na začiatku 13. min, keď úspešne zakončoval Stupka – 1:0. V prvej časti zápasu sa hral obojstranne svižný hokej.

V 26. min prečíslili hostí Melichárek s Nemcom, ale Staňu neprekonali. Obidve mužstvá poctivo bránili a napádali už v strednom pásme. Na konci 29. min Mišura pekne prihral Nemcovi, ale Jenčík im akciu prekazil. V 34. min dostal puk až pred bránkovisko domácich Chovan, ale gól z toho nepadol. V závere druhej časti domáci kapitán Filip tvrdo strieľal, ale gólovo neuspel.

Na začiatku tretej tretiny mali „oceliari“ 75 sekúnd presilovku 5 proti 3, ale „havrani“ sa úspešne ubránili. V 52. min vystrelil Deyl, Šúrekovi vypadol puk z lapačky, ale domáca obrana hosťujúcich hráčov k puku nepustila. Následne zaútočili Holovič so Stupkom, ale zvýšiť vedenie Piešťan sa im nepodarilo. V 57. min tvrdo vystrelil Stupka, ale Staňa jeho pokus vyrazil. Deväťdesiatsedem sekúnd pred koncom odvolali hostia Staňu z bránky a snažili sa o vyrovnanie, ale v poslednej minúte Stupka druhým gólom v stretnutí upravil na konečných 2:0.

Roman Sýkora (asistent trénera Piešťan): „Bojovalo sa o každý kúsok ľadu, využili sme jednu zo šancí a tento jeden gól rozhodol o zápase. V tretej tretine sme sa zbytočným vyhodením puku dostali do početnej nevýhody, súper to našťastie nevyužil. Chalani do toho dali všetko a v závere sa nám podarilo dať gól do prázdnej bránky. Musím vyzdvihnúť výkon brankára Martina Šúreka.“

Anton Tomko (tréner Košíc): „Bol to zápas o jednom góle, mrzí nás šanca, ktorú sme hneď v úvode nevyužili. Piešťany nás nepúštali do významných priestorov, hrali obetavo. Škoda, že sme nevyužili presilovku 5 na 3. Bez gólov sa nedá vyhrávať.“

Viac na túto tému: #HC Košice #ŠHK 37 Piešťany #play off extraligy