Nitrania opäť vyhrali na domácom ľade, v semifinále vedú 2:0

Potešili skvelých fanúšikov a z domáceho ľadu si odnášajú ďalšie víťazstvo. Hokejisti Nitry si v druhom semifinále play off poradili s Banskou Bystricou 4:2 a v sérii sa ujali vedenia 2:0. Tretí duel sa hrá pod Urpínom v nedeľu od 17.00.

27.03.2014 19:42
Fanúšikovia hokejistov Nitry Foto: ,
Fanúššikovia hokejistov Nitry.

Do zápasu vstúpili lepšie hostia. Nitrianska aréna stíchla v 6. minúte po individuálnej akcii kanadského centra Kevena Veilleuxa. Domáci si následne vytvorili tlak, Miroslav Kováčik posunul puk do bránky rukou, takže gól neplatil. Vyrovnania sa zverenci Antonína Stavjaňu dočkali v 11. minúte zásluhou Romana Tománka, ktorý v presilovke 5 na 3 dorazil strelu veterána Jozefa Stümpela. Ten mohol krátko pred koncom prvej tretiny otočiť stav, no sľubnú šancu nevyužil.

Podarilo sa to až obrancovi Michalovi Novákovi na začiatku druhej tretiny. Hosťujúceho brankára Zana Kalembu prekonal tvrdou strelou od modrej čiary – 2:1. Hostia pridali a snažili sa vyrovnať, no namiesto toho opäť inkasovali. V 32. minúte sa dočkal presného zásahu veterán Stümpel. Domáci kapitán ukázal dôraz pred bránkou a Nitru poslal do dvojgólového vedenia. Nitrania zakrátko opäť rozjasali tribúny. Zásluhou Petra Königa využili ďalšiu presilovku o dvoch hráčov.

Len 14 sekúnd po začiatku tretej tretiny znížili hostia presilovkovým gólom Patricka Whita, ktorému puk naservíroval Michal Hudec. To bolo však zo strany zverencov Vladimíra Országha všetko, Nitra si udržiavala dvojgólový náskok a vo výbornej atmosfére napokon ustrážila víťazstvo.

Medzi extraligovou elitou sa budúci rok opäť predstavia Žilinčania. Vo včerajšom barážovom dueli zdolali Bardejov jednoznačne 6:2 a v sérii triumfovali 4:1.

HK Nitra – HC '05 Banská Bystrica 4:2 (1:1, 3:0, 0:1) – stav série: 2:0
Góly: 11. R. Tománek (Stümpel, Miroslav Kováčik), 23. M. Novák (T. Chrenko), 32. Stümpel (R. Tománek, J. Ručkay), 36. P. König (Stümpel, R. Tománek) – 6. Veilleux (T. Matoušek), 41. White (M. Hudec)
Vylúčení: 8:8 na 2 min, navyše: James Martin 5+DKZ za seknutie, Veilleux (obaja Banská Bystrica) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Lokšík – Tvrdoň, Výleta, 3229 divákov
Nitra: Kristan – Nádašdi, D. Milo, P. König, Ordzovenský, M. Novák, F. Kuzma, Hrazdíra, Ďurkech – J. Ručkay, Miroslav Kováčik, Bajtek – H. Ručkay, Stümpel, R. Tománek – M. Bača, T. Chrenko, Martin Segľa – Piačka, Lelkeš, R. Mráz
Banská Bystrica: Kalemba – Lepine, Macháček, James Martin, Bambúch, Rosandič, Kania – R. Konečný, White, Rapáč – Kafka, Heizer, Handlovský – Lamper, M. Hudec, Lunter – Veilleux, Zigo, T. Matoušek – Kadura

Antonín Stavjaňa (tréner Nitry): „Vstup do zápasu nám nevyšiel. Skoro sme inkasovali gól, čo nás trochu rozhodilo, rovnako ako aj provokácie zo strany hosťujúcich hráčov. Ďakujem svojmu tímu za predvedený výkon. Dnes sme to dokázali vyhrať hokejom.“

Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): „Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu. Dali sme rýchly gól a to nás povzbudilo. Zlomovým momentom stretnutia bola päťminútová presilovka domácich. Pribrzdila nás v aktivite a navyše sme tam stratili veľa síl. Nitra sa dostala na koňa, dala dva góly a to bol napokon aj jediný rozdiel v dnešnom stretnutí.“

Viac na túto tému: #HC Nitra #play off extraligy #HC 05 Banská Bystrica