Prekvapenie v Košiciach: Piešťany zaskočili favorita a vyrovnali stav série

Hokejisti Piešťan zvíťazili v utorkovom druhom zápase semifinále Slovnaft play-off Tipsport extraligy 2013/2014 na ľade Košíc 5:3 a vyrovnali stav série na 1:1.

25.03.2014 19:16
Košice, Piešťany Foto: ,
Gólová radosť piešťšanských hráčov počas druhého semifinálového zápasu hokejovej Tipsport extraligy.

„Havrani“ zaskočili favorita štyrmi gólmi v I. tretine, po ktorých Hylák vystriedal brankára Staňu. Za „oceliarov“ v utorok znížili na 1:3 Hrnka, na 2:4 Spilar a na konečných 3:5 P. Bartoš.

Séria sa sťahuje do Piešťan, tretí a štvrtý duel sú na programe v piatok 28. a sobotu 29. marca.

HC Košice – ŠHK 37 Piešťany 3:5 (1:4, 1:1, 1:0) – stav série: 1:1
Góly: 16. Hrnka (M. Bartánus, Bicek), 33. Spilar (P. Bartoš, R. Jenčík), 42. P. Bartoš (R. Jenčík, Spilar) – 5. Hamrák (Bučka), 12. Holovič (Chylo, Stupka), 15. Chylo (Stupka, Holovič), 19. Lušňák (Peško, Drgoň), 34. Škadra (Hamrák)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Orolin – Bednár, Snášel, 3311 divákov
Košice: Staňa (19. Hylák) – Kolba, Klouček, E. Černák, Štrbák, Cebák, Deyl, od 28. min Šeda, od 41. min Macejko – Bicek, Hrnka, M. Bartánus – Spilar, P. Bartoš, R. Jenčík – Skalický, Češík, Jokeľ – Hinďoš, Matúš Chovan, Boltun
Piešťany: Šúrek – Drgoň, R. Filip, Rais, Brňák, Škadra, Bučka, A. Hruška, Cuník – S. Saliji, Peško, Lušňák – T. Melichárek, Mišura, V. Nemec – Haring, Hamrák, Románek – Stupka, Holovič, Chylo

Prvá tretina bola v réžii Piešťan, Košice dnes hrali veľmi zle. Prvý gól inkasovali domáci v 5 min, keď osamotený Hamrák dostal svoj tím do vedenia. O vyrovnanie sa dvakrát pokúšal M. Bartánus – najskôr našiel dobre postaveného Šúreka a potom pomohla Piešťanom žŕdka. V 12. min prekvapil brankára Staňu z uhla Holovič – 0:2.

V 15. min sa Stupka dostal do nájazdu, no namieril nad bránku, ale vzápätí pridal Chylo tretí gól „havranov“. O 28 sekúnd neskôr sa zásluhou Hrnku tešili aj Košičania. Do šatní odchádzali Piešťany s trojgólovým náskokom, keď v 19. min už po pätnástich sekundách využil presilovku Lušňák. Po jeho presnom zásahu Staňu vystriedal Hylák.

Nemcov pokus v 4. min druhej tretiny skončil v lapačke košického gólmana. V 32. min sa dostal do nájazdu P. Bartoš, no prestrelil bránku. Jeho spoluhráč z útoku Spilar v 33. min nabral rýchlosť a nekompromisne znížil na 2:4. Vzápätí na tento gól odpovedali Piešťany už v 34. min, keď sa po nepresnej rozohrávke Kloučeka dostal puk k Škadrovi a ten tvrdou ranou od modrej čiary prekonal Hyláka.

Už v druhej minúte III. tretiny po prihrávke Jenčíka zasunul Bartoš puk za Šúrekov chrbát. Kontaktný gól mal na hokejke Bicek, osamotený však minul bránku súpera. Piešťany mali ideálnu možnosť poistiť svoje vedenie pri presilovke o dvoch hráčov, ale nevyužili ju. Tréner Košíc si 127 sekúnd pred koncom tretej časti vyžiadal oddychový čas, po ktorom hrali domáci bez brankára. Keďže strelu domáceho kapitána Štrbáka zastavila iba žŕdka, diváci v Steel aréne už gól nevideli.

Hlasy:

Anton Tomko (tréner Košíc): „V prvej tretine sme prepadli. Prehrali sme ju naším slabým pohybom, keď sme Piešťanom dali veľmi veľa priestoru. Nepokryli sme si priestory, z ktorých sme dostali góly. Prvá tretina rozhodla o zápase. Aj keď sme potom dali gól na 2:4 a verili v obrat, pri piatom góle nám však dal súper ‚klinčekom po hlavičke‘. S psychikou hráčov sme sa snažili niečo urobiť, zápas sme nevypustili a aj pri power-play sme chceli dať kontaktný gól. Odchádzame zdolaní a musíme sa pripraviť na ďalšie dva zápasy v Piešťanoch.“

Roman Sýkora (asistent trénera Piešťan): „Na zápas sme boli veľmi dobre pripravení. Ak to porovnám s prvým stretnutím, pristúpili sme k nemu úplne inak. Viac sme si verili a vytvorili si až trojgólový náskok, čo v konečnom dôsledku rozhodlo o zápase. V druhej časti domáci znížili na rozdiel dvoch gólov, ale dôležité bolo, že vzápätí sme dokázali odpovedať piatym gólom. V III. tretine domáci vyvinuli enormný tlak, no bojovnosťou chalanov sme si vedenie ustrážili. Z Košíc sa vraciame domov s cieľom, ktorý sme si dali – vybojovať aspoň jedno víťazstvo.“

Viac na túto tému: #HC Košice #ŠHK 37 Piešťany