Bardejov využil v baráži domáci ľad a Žilinu zdolal po predĺžení

Hokejisti HC Bardejov využili výhodu domáceho ľadu a zásluhou pondelňajšieho víťazstva 4:3 po predĺžení nad MsHK DOXXbet Žilina znížili stav série v baráži o účasť v Tipsport extralige 2014/2015 na 1:2.

24.03.2014 20:36
Erik Belušár, Milan Drevenák Foto: ,
Bardejovčan Erik Belušár (vľavo) v súboji s Milanom Drevenákom zo Žiliny.

Víťazi I. ligy zo Šariša dvakrát v stretnutí prehrávali, napokon si však vybojovali víťazstvo v predĺžení, gólom ho zariadil Gmitter. Séria hraná na štyri víťazstvá pokračuje už v utorok štvrtým zápasom, v poradí druhým v Bardejove.

HC Bardejov – MsHK DOXXbet Žilina 4:3 po predĺžení (1:1, 2:1, 0:1 – 1:0) – stav série: 1:2

• Góly: 13. Ščurko (Kramár), 28. Matis (Hajnik, Dancsák), 35. Hričina (Vaško, Ščurko), 68. Gmitter (Kramár, Valentín) – 4. R. Jarolín (Drevenák, T. Varga), 25. Marek Slovák (Ostrčil, Valášek), 50. R. Tomas (Škovira, Klouda)
  • Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jura, Orolin – Gavalier, Tornay, 1900 divákov
  • Bardejov: Riečický – Takáč, Slimák, Hopkovič, Kramár, Valentín, Krčula, Mojdis, M. Gajdoš – Marcel Baláž, Belušár, Gmitter – Hričina, Ščurko, Vaško – G. Saliji, Dancsák, Matis – Hajnik, Ľ. Chovan, Česelka
  • Žilina: Peksa – E. Bagin, Ďurák, Marcel Šterbák, Dlouhý, Martin Chovan, Ostrčil, M. Leško, Bajaník – T. Varga, R. Jarolín, Drevenák – R. Tomas, Klouda, Škovira – Marek Slovák, Valášek, Kalla – Čavrk, Linet, A. Lipovský
Viac na túto tému: #MsHK DOXXbet Žilina #HC 46 Bardejov #baráž o extraligu