Mikeš na lavičke Slovana skončil, nahradiť by ho mal Gregor

, 23.01.2012 17:00
Štefan Mikeš
Štefan Mikeš. Autor:

Pohár trpezlivosti v bratislavskom Slovane pretiekol. Hokejová extraliga registruje v tomto ročníku siedmu trénerskú zmenu. Štefan Mikeš skončil, na jeho miesto mieri Dušan Gregor. Toho nedávno uvoľnila trenčianska Dukla.

„S Dušanom Gregorom rokujeme, verím, že sa dohodneme. Chceme ho mužstvu predstaviť v utorok na večernom tréningu. Mužstvo malo v pondelok voľno, na najbližší zápas nastúpi v piatok doma proti Skalici,“ informoval včera podvečer o zmene na trénerskom poste generálny manažér Slovana Maroš Krajči.

Podľa jeho slov si ju vynútili nepresvedčivé výkony. „Z deviatich zápasov sme prehrali šesť. Najviac mrzia prehry s mužstvami z nižších miest a zlý herný prejav v predchádzajúcich stretnutiach. Situáciou sme sa vo vedení zaoberali v sobotu, po nedeľňajšej prehre s Martinom sme sa rozhodli uvoľniť trénera Štefana Mikeša,“ priblížil Krajči.

Jednoznačne vylúčil, že by si Mikešov odchod vynútilo mužstvo. „To by v ňom museli byť veľkí herci, aby vedeli zrežírovať takú prehru ako v nedeľu. Dostať vyrovnávajúci gól v poslednej minúte vo vlastnej presilovke a ďalší inkasovať štyri sekundy pred koncom predĺženia svedčí o niečom úplne inom.“

Dušan Gregor, ktorý skončil minulý týždeň na...
Dušan Gregor, ktorý skončil minulý týždeň na lavičke Trenčína, by mal nasmerovať svoje kroky do Slovana. Autor: SITA

Slovan v príprave na sezónu odohral v medzinárodnej súťaži European Trophy vyrovnané stretnutia s kvalitnými fínskymi, švédskymi i českými súpermi. Kde sa stala chyba? „Príprava je niečo iné, zdatní súperi hrali otvorený hokej. My sme sa v poslednom čase trápili so súpermi, ktorí sa sústredili na dôsledné bránenie,“ pripomína Krajči.

Víkendové zápasy to potvrdili. Slovan namiesto „povinných“ šiestich bodov z dvoch domácich stretnutí s tímami z dolnej polovici tabuľky získal chudobné dva a jeho odstup od vedúcich Košíc sa zvýšil na päť bodov. V piatok podľahol Banskej Bystrici 3:4 po samostatných nájazdoch, v nedeľu Martinu 2:3 v predĺžení. Hostia dali domácim lekciu z bojovnosti.

Útočník Ján Lipiansky, jeden z najskúsenejších hráčov, v nedeľu večer s vážnym výrazom v tvári hovoril, že aj prehry patria k hokeju, ale nie po takých výkonoch. „Takto nemôžeme hrať, to je neospravedlniteľné. Nemám čo povedať. Takto by sme ďaleko nedošli. Posledné dva zápasy z našej strany neznesú nijaké kritériá. Problémy sa začali po nedôstojnej prehre 0:10 v Skalici. Nasledovali kolísavé výkony. Play-off sa blíži, musíme si vyvetrať hlavy a dať sa dokopy,“ cituje domáceho odchovanca klubová stránka.

Miroslav Mosnár, asistent trénera, po prehre s Martinom hovoril o hernom kŕči, no vystihol podstatu: „Výkon nezodpovedá kvalite hráčov, ktorí sú tu.“

Krajči naznačil, že do konca januára, dokedy je ešte možné doplniť mužstvo, príde k posunom v hráčskom kádri: „Hľadáme brankára, chceme mužstvo pred play-off posilniť. Aj o tom budeme hovoriť s novým trénerom.“

Prehľad doterajších zmien na poste hlavného trénera v hokejovej extralige v sezóne 2011/2012:

HK AutoFinance Poprad
Ján Jaško (skončil po 4. kole, v 5. kole viedol tím asistent Róbert Spišák) – Ladislav Svozil (od 6. kola)

HK Nitra
Branislav Okuliar (skončil po 12. kole) – Ján Jaško (od 13. kola)
Ján Jaško (skončil po 28. kole) – Ladislav Branikovič (od 29. kola)
Ladislav Branikovič (skončil 34. kole) – Karol Kolečáni (od 35. kola)

MsHK DOXXbet Žilina
Július Pénzeš (skončil po 12. kole) – Milan Jančuška (od 13. kola)

HC´05 Banská Bystrica
Alpo Suhonen (skončil po 17. kole) – Milan Staš (od 18. kola)

HC Košice
Antonín Stavjaňa (skončil po 17. kole) – Miroslav Ihnačák (od 18. kola)

Dukla Trenčín
Dušan Gregor (skončil po 39. kole) – Róbert Kaláber (od 40. kola)

HC Slovan Bratislava
Štefan Mikeš (skončil po 41. kole) – ???

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk