Na Slovane horelo. 'Fanúšikovia' si podpálili vlastnú tribúnu

14.04.2010 19:40
Oheň na Slovane
Oheň na Slovane. Autor:

Zápasy medzi Slovanom a Košicami bývajú tradične vybičované, no to, čo sa stalo v prvom finále hokejovej extraligy v Bratislave, nemá obdoby. Po štvrtom góle hostí začalo na štadióne horieť.

Finálová séria púta veľkú pozornosť, a tak do Bratislavy pricestovali aj fanúšikovia hostí. Možné problémy sa dali očakávať hneď od úvodu, keďže oba tábory „ultras“ boli umiestnené hneď vedľa seba.

Až do 48. minúty išlo len o už tradičný nadávkový folklór, no potom prišlo skutočné peklo. Za skupinkou asi 50 priaznivcov Košíc začalo horieť. Prácu mali hasiči, usporiadateľská služba a polícia.

Podľa informácii zdroja Pravda.sk z kruhov belasých, oheň zapálili domáci fanúšikovia, ktorí tak zjavne nevedeli stráviť pocit prehry.

V hre sa po chvíľke pokračovalo, no hráčom počas priebehu celej tretiny znepríjemňoval hru hustý dym.

„Prekvapilo ma to… Je to však výchovou, s tým my nič nespravíme, my musíme hrať hokej,“ konštatoval Rudolf Huna a pokračoval: „Naša lajna bola v tom čase na ľade, tak sme to videli. Nebolo to nič príjemné, najmä ten dym potom.“

Celý incident sa odohral po pravej ruke brankára Branislava Konráda. Neprekážal mu následný dym? „Nebolo to až tak hrozné. Niečo ako menšia hmla,“ prezradil mladý brankár Slovana.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku