Uvidíte tú šou, sľubuje Pálffy

Operované rameno vydržalo, aj v tomto ročníku sa stal najproduktívnejším hráčom základnej časti útočník Skalice. Pred rokom vyhral bodovanie René Školiak (70 bodov), teraz Žigmund Pálffy so 75- timi bodmi (30+45). Splnil, čo sa od neho očakávalo.

26.02.2008 06:05

**V prechádzajúcich štyroch stretnutiach ste si pripísali šestnásť bodov, hráte v pohode. Čo vám ju prinieslo? **
V kabíne sme si povedali, že sa pokúsime vyhrať čo najviac stretnutí. Ako sa začala časť pár-nepár, sme prehrali tuším len raz. Kolektív ukázal vnútornú silu. Máme kvalitu v útoku, ale aj šikovných obrancov a výborného brankára Paľa Rybára – to je veľmi dôležité. Rád som pomohol tomuto tímu a rád mu pomôžem aj ďalej. Ešte nie je koniec sezóny, najdôležitejšia časť nás len čaká.

Rok a pol ste si od hokeja oddýchli. Cítite na ľade tak ako predtým?
To už tak asi nikdy nebude, ale nehrám zasa až tak zle. Nastupujem však v inej lige. Nech posúdia iní, ako hrám. Na to, že som rok a pol nehral, nie je to až tak vidieť.

**Po podpise zmluvy so Skalicou ste povedali, že chcete svojmu rodnému mestu niečo vrátiť. Ste spokojný s tým, čo ste ukázali? **
Štvrté miesto je pekné, ale mohli by sme byť aj vyššie. Na začiatku sezóny sme najmä vonku poprehrávali veľa zápasov, ktoré sme nemuseli – napríklad dvakrát v Liptovskom Mikuláši. Ani mne všetko nevyšlo. Mohli by sme byť možno aj druhí, no to už nevrátime. Do play off ideme zo štvrtého miesta, začíname doma proti Zvolenu. Je to silný a skúsený súper, má vysokých a urastených hráčov. Budeme musieť makať a prevalcovať ich. Chceme sa poriadne nachystať, aby sme si nepokazili, čo sme si doteraz vybudovali. 

Čakali ste ťažší súboj o prvé miesto v produktivite?
Som rád, že som vyhral. Určite som čakal vyrovnanejší súboj, lebo najmä v Slovane sú viacerí šikovní útočníci. Ja si však  nikdy nestanovujem nejaké ciele v produktivite. Hrám hokej, aký viem a nejakými štatistikami sa nezaťažujem.

Bude v play off ešte lepší Pálffy ako v základnej časti?
Tak to uvidíte tú šou (so smiechom).

To znamená – finále?
Každé mužstvo ide do play off s tým, že chce byť majstrom. Ja už jeden titul mám – ešte z federálnej ligy. Určite by bolo by pekné pridať ďalší.

**V prvej časti extraligy ste vyslovili názor, že má slabú úroveň. Stojíte si za ním stále? **
Nemám čo na ňom meniť. V štyridsiatich šiestich stretnutiach som získal 75 bodov. Aj z toho sa to dá usúdiť. Ťažko sa mi vysvetľuje, prečo úroveň nie je vyššia. Problém slovenskej extraligy je aj v tom, že nie je v nej veľa hráčov, ktorí jasne vyčnievajú nad inými. My sa musíme porovnávať so súťažami v najvyspelejších hrajinách: so švédskou, ruskou, českou a fínskou, nie s nemeckou alebo švajčiarskou. V českej extralige som pôsobil počas výluky v NHL. Vtedy mal skoro každý tím hráčov alebo hráča z NHL, hralo sa rýchlejšie a tvrdšie. Veľa závisí aj od toho, kto akého hokejistu kúpi. Na Slovensku nie je toľko peňazí, aby sa hral v extralige kvalitný hokej.

Pomýšľate ešte na návrat do NHL?
NHL je pre mňa už pasé. Nekontaktujem nikoho, ani môj agent nie. Ostanem v Európe.

Rozmýšľate už o budúcej sezóne?
Nie, sústreďujem sa na to, aby sme sa so Skalicou dostali v play off čo najďalej.

Tréner Július Šupler a generálny manažér Peter Bondra by vás radi videli opäť v slovenskej reprezentácii. Už ste im dali slovo?
K reprezentácii teraz nemám vôbec dôvod vyjadrovať sa. Pre mňa je teraz najdôležitejšie play off.

A po ňom?
Potom odpoviem.

Čo vás čaká najbližšie po skončení sezóny?
Pôjdem na päť dní lyžovať- ak ešte niekde bude sneh.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba