Döme sa na tri roky upísal Slovanu

08.10.2007 15:13

Novou posilou hokejistov Slovana Bratislava sa stal dvadsaťosemročný útočník Róbert Döme. S majstrovským tímom podpísal v pondelok zmluvu na tri roky.

Döme sa na Slovensko vracia po dvanástich sezónach v zahraničí. Do zámoria odchádzal rodák zo Senice už ako 16-ročný. So Slovanom sa Döme dohodol na trojročnej zmluve a bude patriť medzi najlepšie platených hráčov Slovnaft extraligy.

„Rokovali sme s ním už vlani, vtedy dal prednosť švédskemu MODO. Keď sme sa dozvedeli, že sa rozhodol vo Švédsku skončiť, nechali sme ho pár dní oddýchnuť si, a potom sme ho skontaktovali. Najskôr sme mu dali nezáväznú ponuku, aby u nás trénoval, po dvoch – troch týždňoch sa to však posunulo ďalej,“ vysvetlil generálny manažér Slovana Bratislava Maroš Krajči.

„Robo je hráč s dostatkom skúseností. Generálny manažér jeho predchádzajúceho klubu MODO ho chválil ako jedného z najlepších hráčov mužstva. Veríme, že bude posilou a klubu pomôže.“

Döme sa upísal Slovanu na tri roky a zmluvu bude chcieť v plnom rozsahu dodržať. Dvadsaťosemročný center mal v MODO ešte kontrakt na ďalšiu sezónu, z rodinných dôvodov a z pocitu, že by sa chcel vrátiť domov, ho napokon zrušil a nakrátko prerušil aj kariéru. Oddýchnutý sa teraz vracia do veľkého hokeja.

„Takmer dohodnutí sme boli už vlani. Pred dvoma týždňami mi generálny manažér zavolal, či by som u nich nechcel trénovať. Rád som ponuku prijal, v tíme poznám veľa hráčov. Postupom času som sa bez nátlaku rozhodol pre Slovan. Po rokoch vonku je to pre mňa niečo nové, nemusím v kabíne komunikovať po anglicky,“ skonštatoval Róbert Döme, o ktorého mali záujem aj v Rusku či českom Liberci, avšak napokon uprednostnil bratislavský tím. Motiváciou preňho je možnosť hrať v EPM či vybojovať postup do Ligy majstrov. „Hrať za Slovan je česť, klub patrí podmienkami do európskej špičky. Verím, že to môžem povedať, lebo som prešiel už mnohými klubmi a krajinami,“ tvrdí Döme.

Či nová posila nastúpi už v utorňajšom šlágri v Trenčíne, zatiaľ nie je isté. Robustný útočník sa rozhodne po rozhovore s trénerom Zdenom Cígerom, ktorý Dömeho v posledných rokoch hrať nevidel. „Veľa som však o ňom počul, boli to len samé chvály. Teraz ho sledujem na tréningoch a teším sa, že zapadne do kolektívu,“ uviedol Zdeno Cíger.

Döme začínal s hokejom na Záhorí, najskôr v Senici a potom v Skalici, od jedenástich rokov bol v Dukle Trenčín, ako šestnásťročný odišiel do zámoria, kde ho draftovali Pittsburgh Penguins. U tučniakov si zahral prvýkrát aj v NHL, neskôr okrem tímov v nižších súťažiach obliekol aj dres Calgary Flames. V sezóne 2003/2004 sa definitívne vrátil do Európy. Najskôr pôsobil dve sezóny v Södertälje, potom rok v nemeckom Norimbergu a posledný ročník strávil v MODO, s ktorým si vybojoval švédsky titul.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku