Podali skvelý výkon, no dva góly im nestačili. Košičania nezvládli ani druhú švajčiarsku skúšku

Hokejisti HC Košice prehrali v domácom zápase Ligy majstrov so švajčiarskym tímom Servette Ženeva 2:3.

02.09.2023 20:31
Košice - Servette Foto: ,
Momentka zo zápasu Košice - Servette.

Aj po druhom stretnutí v základnej časti sú bez bodu. Góly slovenského majstra strelili Filip Krivošík a Mário Lunter. Košičania sa v LM najbližšie predstavia v piatok 8. septembra na ľade nemeckého majstra Red Bull Mníchov.

Každý z účastníkov Ligy majstrov odohrá v základnej časti 6 zápasov. Košičanov čakajú v závere nasledujúceho týždňa dva duely na klziskách súperov.

V piatok 8. septembra predstavia na ľade Mníchova a o dva dni nastúpia proti švajčiarskemu Rapperswill-Jona Lakers. Z 24 tímov postúpi zo základnej časti do play off 16 najlepších.

Liga majstrov – 2. kolo:
HC Košice – Servette Ženeva 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)
Góly: 21. Krivošík (M. Lunter, Breton), 39. Lunter (Krivošík) – 25. Rod (Richard, Lennström), 28. Lennström (Vatanen, Rod), 45. Jooris (Le Coultre, Chanton). Rozhodovali: Hronský, J. Konc ml. – Jedlička, D. Konc ml., vylúčení: 2:2 na 2 min., presilovky: 0:0 a slabenia: 0:0, 4033 divákov.
Košice: Riečický – Olsson, Breton, Ferenc, Zech, Šedivý, Deyl, A. Bartoš – Krivošík, Chovan, Lunter – Jääskeläinen, Pollock, Fejes – Lamper, Berger, Bartánus – Jokeľ, Šimun, Rogoň
Ženeva: Descloux – Karrer, Lennström, Vatanen, Maurer, Chanton, Le Coultre, Jacquemet – Miranda, Filppula, Winnik – Praplan, Richard, Pouliot – Hartikainen, Manninen, Rod – Cavalleri, Jooris, Maillard

Košičania sa v prvej tretine prezentovali odvážnym hokejom a viackrát si vytvorili nádejné gólové príležitosti. V koncovke však zlyhali a k otvoreniu skóre im nepomohli ani dve presilovky či šance Krivošíka a Fejesa z prečíslení.

Krivošík si všetko vynahradil po 24 sekundách druhej časti, keď sa natlačil pred brankára Desclouxa a otvoril skóre – 1:0.

Druhá časť však herne patrila hosťom, ktorí v 25. minúte vyrovnali gólom Roda a o tri minúty už viedli po zakončení Lennströma.

Domáci sa aj v druhej tretine dostali do niekoľkých šancí a v 39. minúte vyrovnali po strele Luntera – 2:2. Rozhodujúci moment priniesla 45. minúta, v ktorej Jooris zblízka dostal puk za Riečického – 2:3.