Posila ako hrom. Slovenský útočník zažiaril v druhom zápase za Plzeň

Slovenský hokejový útočník Adrián Holešinský prispel gólom a dvoma asistenciami k triumfu Plzne v piatkovom zápase 18. kola českej extraligy na ľade Karlových Varov 5:4 po predĺžení.

04.11.2022 21:00
734959653 Foto:
Adrián Holešinský zažíva vydarený začiatok v drese Plzne.

Dvadsaťšesťročný útočník má po dvoch stretnutiach na svojom konte štyri body (2+2). Holešinský odišiel do Plzne pred pár dňami z HK Nitry, kde bol po odohratí 13 zápasov najproduktívnejším hráčom tímu so ziskom jedenástich bodov.

Bílí Tygři Liberec zdolali BK Mladá Boleslav 6:2, keď sa v drese domácich blysol hetrikom Adam Najman. Slovák Mário Lunter zaznamenal za hostí asistenciu. Hokejisti Vítkovíc triumfovali nad Spartou Praha 3:2 a potvrdili priebežné druhé miesto v tabuľke.

HC VERVA Litvínov neuspela na ľade tímu Rytíři Kladno 2:3 po predĺžení napriek tomu, že ešte v 58. minúte viedli o dva góly. Slovenský útočník Andrej Kudrna strelil v drese hostí gól na ktorý mu prihrával Jakub Sukeľ.

Česká extraliga – 18. kolo:
HC Vítkovice Ridera – HC Sparta Praha 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Góly: 2. Lakatoš, 37. Fridrich, 58. Lakatoš – 14. E. Thorell, 43. Buchtele

Motor České Budějovice – Mountfield Hradec Králové 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Góly: 27. Toman, 58. Vráblík – 35. Smoleňák

HC Energie Karlove Vary – HC Škoda Plzeň 4:5 pp (0:0, 2:1, 2:3 – 0:1)
Góly: 25. Koblasa, 26. a 46. Jiskra, 60. Koblasa (GRÍGER) – 22. a 50. Zámorský, 49. Blomstrand (HOLEŠINSKÝ), 55. HOLEŠINSKÝ, 65. Mertl (HOLEŠINSKÝ)

Rytíři Kladno – HC VERVA Litvínov 3:2 pp (0:1, 0:1, 2:0 – 1:0)
Góly: 58. Kubík, 60. Zikmund, 61. Plekanec – 11. Havelka, 40. KUDRNA (SUKEĽ)

Bílí Tygři Liberec – BK Mladá Boleslav 6:2 (1:1, 1:1, 4:0)
Góly: 2., 32. a 59. Najman, 44. Šír, 45. Flynn, 57. Balinskis , 59. A. Najman – 18. Beránek, 24. Eberle (LUNTER)

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

Viac na túto tému: #Adrián Holešinský #česká hokejová extraliga