Hrdina Daňo. Třinec rozbil Spartu a je krok od titulu

Hokejisti Třinca zvíťazili v utorňajšom piatom stretnutí finále českej extraligy nad Spartou Praha 7:3 a ujali sa vedenia v sérii 3:2.

26.04.2022 19:49
třinec Foto:
Radosť hokejistov Třinca z jedného zo siedmich gólov.

Dva góly za domácich strelil slovenský útočník Marko Daňo, obranca Martin Marinčin gólom na 3:2 vyhnal z bránky Júliusa Hudáčka.

Marinčin si okrem gólu pripísal aj asistenciu a na jeho zásahu sa podieľali Patrik Hrehorčák a Vladimír Dravecký.

Daňo otvoril skóre v 7. minúte, no onedlho kuriózne vyrovnal David Němeček. Obranca hostí spoza vlastnej bránky nahodil puk na bránku súpera, v strede klziska ho ešte tečoval jeden z domácich hráčov a puk skončil prekvapivo v sieti.

Sparta potom dala aj druhý gól, no domáci odpovedali druhým zásahom Daňa a štyrmi gólmi v druhej tretine. Šiesty duel je na programe vo štvrtok o 19.00 h v Prahe.

Finále českej extraligy – 5. zápas:
HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha 7:3 (2:2, 4:1, 1:0)
Góly: 7. a 12. DAŇO , 23. a 48. O. Kovařčík, 23. MARINČIN (DRAVECKÝ, HREHORČÁK), 27. Hrňa (MARINČIN), 38. Růžička – 8. Němeček, 10. Dvořáček, 26. Šmerha