Zapol motory a vypracoval kľúčový gól. Slafkovský oslavoval triumf

V 3. zápase semifinále play off uspel TPS Turku na ľade Ilves Tampere 3:2 po predĺžení. Akcia Juraja Slafkovského doviedla hostí do extra času.

12.04.2022 22:15
Juraj Slafkovský. Foto:
Juraj Slafkovský.
debata (4)

Osemnásťročný slovenský útočník asistoval v 55. minúte pri góle Johana Ivarssona, ktorým si hostia vynútili predĺženie.

V obrannom pásme uspel na buly Jack Rodewald, následne sa Slafkovský zmocnil puku a bleskovo prekorčuľoval celú dĺžku klziska.

Z následnej skrumáže pred bránkou Tampere dotlačil puk do bránky Johan Ivarsson. V ňom rozhodol o triumfe TPS Turku Mikael Pyyhtia. Mužstvo najlepšieho hráča olympijského turnaja v Pekingu vedie v sérii 2:1 na zápasy.

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk