Jágrov zámer na pomoc ukrajinským rodinám vyšiel: Možno o tom vie celý svet

Hokejisti Karlových Varov zdolali v utorkovom priamom dueli o postup do vyraďovacej fázy českej extraligy Litvínov 3:1.

08.03.2022 22:17
Kladno, Sparta Foto:
Podpora Ukrajine z tribún O2 arény v Prahe počas zápasu Sparty s Kladnom.
debata (4)

Zverenci trénera Martina Pešouta si v piatok v prvom osemfinálovom dueli zmerajú sily s Dynamom Pardubice. O jediný gól Litvínova, za ktorých chytal slovenský brankár Denis Godla, sa postaral jeho krajan Matúš Sukeľ.

Gólovo sa darilo aj ďalším Slovákom, v drese Liberca sa presadili Mislav Rosandič a Michal Ivan, pričom k jednoznačnej výhre 6:1 nad Vítkovicami prispel asistenciou aj Martin Faško-Rudáš.

Ottawa, Montreal Čítajte aj NHL sa odstrihuje od KHL i ruských agentov. Ovečkina vypískali

Dvaja úspešní slovenskí strelci sa podieľali i na výhre Třinca na ľade Mladej Boleslavi. Obrat z 0:2 začal v druhej tretine Vladimír Dravecký, jeho krajan Miloš Roman bol pri vyrovnaní v podaní Ondreja Kovařčíka a duel v 5. minúte predĺženia rozhodol Patrik Hrehorčák.

V stretnutí medzi Olomoucom a Brnom (2:0) malo Slovensko brankárske zastúpenie. Na oboch stranách stáli gólmani z tímu bronzových medailistov zo ZOH 2022 Branislav Konrád (Olomouc) a Matej Tomek (Brno).

Podpora Ukrajine v Prahe

Dva góly inkasoval Jaroslav Janus, ktorý chytal od druhej tretiny v drese Kladna pri jeho prehre 1:4 so Spartou Praha.

Zápas Kladna v Prahe bol unikátny. Hrajúcej legende a majiteľovi klubu sa podarilo zrealizovať nápad a vypredať vstupenky, ktoré zamierili k fanúšikom.

Výťažok z duelu v O2 aréne poputuje ukrajinským rodinám, ktoré zo svojej vlasti ušli do Česka. Na tribúnach bolo 14 512 divákov, čo je rekord extraligovej sezóny.

Ďalší si za symbolických 68 českých korún (podľa Jágrovho dresu) mohli kúpiť virtuálne vstupenky. Divákom sa na diaľku prihovoril aj komisár NHL Gary Bettman.

„Vďaka, Jaromír. NHL sa rozhodla podporiť tento duel a utečencov z Ukrajiny príspevkom zo svojho fondu v symbolickej výške 68-tisíc dolárov,“ uviedol Bettman, cituje ho aj Sport.cz.

Jágr pre iDnes.cz reagoval:

„Musím ešte natočiť video a poďakovať celej NHL nielen preto, že venovala takú čiastku, ale keďže zápas spropagovali a každý hokejový fanúšik v Amerike, v Kanade a možno aj po celom svete vie, že sa tu teraz hralo, čo je skvelé. Možno je to aj viac než tie peniaze, ktoré prišli.“

Česká extraliga – 60. kolo:

Energie Karlove Vary – Verva Litvínov 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Góly: 24. Plutnar, 28. Rachůnek, 54. Vondráček – 15. SUKEĽ
Godla odchytal za Litvínov celý zápas

Rytíři Kladno – Sparta Praha 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Góly: 14. Vitouch, 18. Chlapík, 40. Němeček, 54. Melka – 59. Tomášek
od 20. minúty chytali Janus (Kladno) a Hudáček (Sparta)

Bílí Tygři Liberec – HC Vítkovice 6:1 (4:0, 1:1, 1:0)
Góly: 1. ROSANDIČ, 5. Kolmann, 10. IVAN, 14. Zachar, 24. Najman, 52. Filippi (FAŠKO-RUDÁŠ) – 21. Illes

BK Mladá Boleslav – Oceláři Třinec 2:3 pp (1:0, 1:2, 0:0 – 0:1)
Góly: 19. Stránský, 21. Šťastný – 26. DRAVECKÝ, 39. Kovařčík (ROMAN), 65. HREHORČÁK

Mountfield Hradec Králové – Motor České Budějovice 2:1 (1:0, 0:0, 0:1 – 1:0)
Góly: 5. Jergl, 64. Klima – 57. Vondrka

HC Olomouc – Kometa Brno 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 29. Krejčí, 60. Kolouch