Konrád vychytal ďalší triumf, Jágr prekonal Godlu. Třinec potiahli Slováci

Slovenskí útočníci Tomáš Marcinko a Patrik Hrehorčák sa gólmi podieľali na triumfe vedúceho tímu najvyššej českej hokejovej súťaže Oceláři Třinec 3:2 po samostatných nájazdoch nad Kometou Brno v nedeľnom stretnutí 35. kola.

26.12.2021 21:05
Konrád hokej Foto: ,
Branislav Konrád.

Marcinko v 14. minúte vyrovnal na 1:1, Hrehorčák v závere riadneho hracieho času na 2:2. Oceláři vedú ligu o osem bodov pred Hradcom Králové.

Útočník Silvester Kusko premenil rozhodujúci samostatný nájazd a postaral sa o víťazstvo Olomouca nad Karlovými Varmi 3:2 pp a sn.

SR ZOH2022 Hokej kvalifikácia reprezentácia 2. tréning BAX Čítajte viac Návrat po hrozivom zranení. Konrád je späť, vychytal výhru

V bránke domácich sa opäť predstavil Branislav Konrád a pripísal si 25 zákrokov. Olomouc vyhral tri z predchádzajúcich štyroch stretnutí a posunul sa na deviatu priečku.

Brankár Denis Godla odchytal celý zápas, v ktorom jeho Litvínov podľahol Kladnu 2:3 po predĺžení. Gól a asistenciu zaznamenal Jaromír Jágr, ktorý sa vrátil do zostavy domácich po dvoch zápasoch.

Česká hokejová extraliga – 35. kolo:

PSG Berani Zlín – Mountfield Hradec Králové 2:5 (0:3, 0:1, 2:1)
Góly: 48. Michasionok, 53. Kubiš – 12. Oksanen, 14. Lalancette (LAMPER), 20. Kevin Klíma, 23. Smoleňák, 52. Pilař

BK Mladá Boleslav – Bílí Tygři Liberec 3:4 (0:1, 2:3, 1:0)
Góly: 21. O. Najman, 25. Ševc, 54. Kousal – 3. Klapka, 24. Birner (ROSANDIČ), 29. A. Najman (ROSANDIČ), 34. Vlach

Rytíři Kladno – Verva Litvínov 3:2 pp (0:0, 1:1, 1:1 – 1:0)
Góly: 40. Jágr, 48. Zikmund, 64. Filip – 29. Estephan (SUKEĽ), 54. Irving
D. Godla (Litvínov) odchytal celý duel a pripísal si 14 zákrokov

Oceláři Třinec – Kometa Brno 3:2 pp a sn (1:1, 0:1, 1:0 – 0:0)
Góly: 14. MARCINKO, 52. HREHORČÁK (DRAVECKÝ), rozh. sam. nájazd Matěj – 5. Zaťovič, 33. Tansey (KRIŠTOF)

Dynamo Pardubice – HC Vítkovice Ridera 2:3 pp a sn (2:0, 0:1, 0:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 8. Kousal (J. MIKUŠ), 15. Poulíček – 28. Polák, 50. Plášil, rozh. sam. nájazd Marosz

HC Olomouc – Energie Karlove Vary 3:2 pp a sn (0:2, 0:0, 2:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 43. Bambula, 59. Krejčí, rozh. sam. nájazd KUSKO – 12. Rachůnek, 20. Flek