Cehlárik efektne obišiel Kanaďana a dal 13. gól. Po prestrelke sa tešil Čajkovský

Slovenský hokejista Peter Cehlárik skóroval v piatkovom zápase KHL, no ani jeho gól neodvrátil prehru Avangardu Omsk na ľade Sibiru Novosibirsk 4:5.

26.11.2021 16:28
peter cehlárik Foto:
Peter Cehlárik v drese Omska.

Reprezentačný útočník v 39. minúte vyrovnal na priebežných 3:3, keď prešiel cez obrancu Trevora Murphyho a na dvakrát prekonal Harriho Säteriho v bránke Sibiru. Pre Cehlárika to bol 13. gól v prebiehajúcej sezóne.

Víťazný zásah domácich strelil 20 sekúnd pred koncom tretej tretiny Nikita Korotkov. V drese Sibiru sa predstavil Cehlárikov krajan Michal Čajkovský, pripísal si iba dva dvojminútové tresty.

HK Soči v zostave so slovenským útočníkom Martinom Bakošom vyhral na ľade Amuru Chabarovsk 2:0. Zaznamenal tak tretí triumf za sebou.

Najlepšie platení hokejisti zo SR v sezóne 2021/22 Fotogaléria - 11 fotiek Všetky fotky
Michal Čajkovský (Sibir Novosibirsk/KHL) - 490...

Útočník Alexej Makejev zariadil hetrikom víťazstvo Avtomobilistu Jekaterinburg na štadióne Admiralu Vladivostok 5:1.

KHL – piatok:

Amur Chabarovsk – HK Soči 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Góly: 25. Točickij, 59. Glotov

Admiral Vladivostok – Avtomobilist Jekaterinburg 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)
Góly: 37. Indrašis – 9. Makejev, 21. Makejev, 28. Cormier, 55. Makejev, 60. Bočarov

Sibir Novosibirsk – Avangard Omsk 5:4 (2:2, 1:1, 1:1)
Góly: 17. Golubev, 19. N. Shore, 28. Kručinin, 51. Murphy, 60. Korotkov – 3. Gricjuk, 8. Kaski, 39. CEHLÁRIK, 56. Šaripzjanov

Viac na túto tému: #Avangard Omsk #Peter Cehlárik