Hrivík opäť skóroval, no v súboji Slovákov sa tešil Liška

Slovenský hokejový útočník Marek Hrivík strelil vo štvrtkovom zápase KHL svoj siedmy gól v sezóne. Bol však jediný strelec Torpeda Nižnij Novgorod, ktoré na ľade Severstaľu Čerepovec prehralo 1:2.

28.10.2021 21:23
Marek Hrivík Foto:
Marek Hrivík na archívnej snímke.

V drese víťazného tímu nastúpil aj útočník Adam Liška, ktorý sa však do kanadského bodovania nezapísal. Hrivík má po 23 odohraných zápasoch bilanciu 7 gólov a 11 asistencií. Pre Čerepovec to bolo piate víťazstvo po sebe.

Slovenský útočník Martin Bakoš bol jeden z viacerých hráčov, ktorí chýbali zostave HK Soči pre zranenie. Jeho tím zvíťazil na ľade Spartaka Moskva 2:0, pričom čisté konto vychytal švédsky brankár Magnus Hellberg.

Marek Hrivík Čítajte viac Slováci v KHL pálili ostrými. Z Hrivíka je hrdina Novgorodu

Pre Spartak to bola prvá prehra po piatich víťazstvách. Soči vyhralo druhý zápas po sebe a na poslednom 12. mieste Západnej konferencie sa bodovo vyrovnalo Podoľsku (obaja po 18 b).

Hokejisti Metallurgu Magnitogorsk zdolali AK Bars Kazaň 3:1. Piatym víťazstvom po sebe a celkovo už 21. v sezóne si upevnili pozíciu najlepšieho tímu súťaže. V doterajšom priebehu prehrali iba 2 z 23 zápasov.

Sibir Novosibirsk zvíťazil nad CSKA Moskva 1:0. Jediný gól zápasu strelil v 29. minúte Nikita Korotkov, brankár Anton Krasotkin si pripísal prvé čisté konto v sezóne.

Juha Metsola Čítajte viac Lietadlo s tímom KHL núdzovo pristálo. Mohli za to zle zatvorené dvere

V zostave víťazného tímu nechýbal ani slovenský obranca Michal Čajkovský, ktorý v zápase zaznamenal 2 trestné minúty, 1 strelu a 1 hit. Pre Sibir to bolo štvrté víťazstvo za sebou.

Hráči Amuru Chabarovsk zvíťazili doma nad Jokeritom Helsinki 2:1 po predĺžení a samostatných nájazdoch. Rozhodujúci premenil v piatej sérii Ivan Nikolišin.

Barys Nursultan ukončil štvorzápasovú sériu prehier, keď zvíťazil na ľade Vladivostoku 4:1. Pre domácich to bola tretia prehra za sebou.

Sumáre KHL:

Amur Chabarovsk – Jokerit Helsinki 2:1 pp a sn (0:0, 1:0, 0:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 28. Butuzov, rozh. nájazd: Nikolišin – 45. Friman

Admiral Vladivostok – Barys Nursultan 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Góly: 41. Kestner – 12. Gurkov, 30. Berglund, 33. Dietz, 55. Kaijržan

Sibir Novosibirsk – CSKA Moskva 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Gól: 29. Korotkov

Metallurg Magnitogorsk – AK Bars Kazaň 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Góly: 34. Leipsic, 37. a 60. Currie – 42. Dynjak

Avtomobilist Jekaterinburg – Víťaz Podolsk 5:2 (1:0, 4:2, 0:0)
Góly: 8. Bočarov, 23. Filjajev, 24. Gurkin, 25. Ščemerov, 29. Macek – 25. Musin, 36. Ojamäki.

Lokomotiv Jaroslavľ – Neftechimik Nižnekamsk 1:2 pp (1:0, 0:0, 0:1 – 0:1)
Góly: 3. Kudrjavcev – 46. Klok, 61. Chairullin

Severstaľ Čerepovec – Torpedo Nižnij Novgorod 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Góly: 17. a 46. Nattinen – 21. HRIVÍK

Spartak Moskva – Soči 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Góly: 16. Glotov, 58. Dyblenko