Čajkovský poďakoval spoluhráčom. Puk dá synovi, ešte ho nevidel

Slovenský hokejový reprezentant Michal Čajkovský bol ústrednou postavou piatkového zápasu KHL Dynamo Moskva - HK Soči (4:0).

30.01.2021 10:49
Michal Čajkovský Foto: ,
Obranca Michal Čajkovský na reprezentačnom tréningu.

Dvadsaťosemročný obranca strelil v rozmedzí jedenástich minút čistý hetrik a výrazne sa podieľal na hladkom víťazstve domáceho tímu.

Čajkovský otvoril skóre po 19 sekundách druhej tretiny, keď si nakorčuľoval medzi kruhy na prihrávku Vadima Šipačova a delovkou prepálil Maxima Tretiaka v bránke Soči. Ďalší zásah pridal v 25. minúte, Tretiaka tentoraz prekvapil strelou od mantinelu.

Hetrik skompletizoval v polovici zápasu, keď nekrytý pred bránkou dostal prihrávku od Alexandra Kučerjavenka a z prvej namieril presne pod hornú žŕdku. Trafil pritom kameru v bránke hostí.

Všetky tri góly dosiahol Čajkovský za rovnovážneho stavu hráčov na ľadovej ploche. „Som veľmi šťastný za tieto tri góly. Obrancovia nezvyknúť často strieľať hetriky. Musím sa poďakovať spoluhráčom, ktorí mi rozdávali skvelé prihrávky,“ povedal pre oficiálny web KHL.

Čajkovský prežíva šťastné obdobie, jeho manželka mu koncom minulého roka porodila prvého potomka – synčeka Maxima. "Dnes je presne mesiac, odkedy sa mi narodil syn.

Keď bude v súťaži prestávka, pôjdem domov a budem ho môcť prvýkrát vidieť. Potom mu dám puk z tohto zápasu," dodal slovenský bek, ktorý nazbieral v 49 dueloch sezóny 23 bodov (11+12).

Podľa portálu allhockey.ru sa stal piatym Slovákom, ktorý v jednom zápase KHL strelil tri a viac gólov.

Skazu Soči dokonal v 34. minúte štvrtým gólom Daniil Tarasov, po tomto zásahu Tretiak prenechal miesto v bránke náhradníkovi Alexejovi Krasikovovi. Dinamo zvíťazilo v treťom stretnutí za sebou. V tabuľke Západnej konferencie mu patrí štvrtá priečka, Soči je desiate.

Viac na túto tému: #Michal Čajkovský