Spartak s Hudáčkom zmazal dvojgólové manko, Petrohrad však vyrovnal sériu

Hokejisti Avtomobilistu Jekaterinburg postúpili do 2. kola play off KHL. V sérii 1. kola Východnej konferencie nedali šancu Traktoru Čeľabinsk, ktorý zdolali 4:0 na zápasy.

04.03.2019 21:34
Július Hudáček Foto: ,
Brankár Spartaka Moskva Július Hudáček na archívnej snímke.

Rozhodujúci krok spravili hráči Avtomobilistu v pondelňajšom súboji, keď na ľade súpera uspeli 4:3.

Ďalšieho istého semifinalistu play off, tentoraz však Západnej konferencie KHL, spoznali diváci po konfrontácii Víťazu Podoľsk a CSKA Moskva. Moskovčania využili hneď prvý mečbal a po pondelkovom víťazstve 3:1 (na zápasy 4:0) sa stali tretím postupujúcim.

Góly si rozdelila dvojica Kirill Kaprizov a Michail Grigorenko, pričom druhý menovaný zaznamenal dva presné zásahy. Čestný úspech domácich si pripísal Arťom Švec-Rogovoj.

Spartak Moskva v bránke s Júliusom Hudáčkom prehral na domácom ľade so SKA Petrohrad 2:3 po predĺžení. Slovenský gólman kryl 31 striel súpera. Stav série je vyrovnaný 2:2 na zápasy.

Najdlhší zápas z pondelkového programu sa odohral v Nižnom Novgorode, kde diváci museli na víťazný gól čakať až do záveru druhého predĺženia. Z víťazstva sa napokon tešili hráči domáceho celku, ktorí zdolali Barys Astana 5:4 a vyrovnali stav série na 2:2. O triumfe rozhodol v 96. min Vladimír Galuzin.

KHL – 1. kolo play off:

Východná konferencia

Traktor Čeľabinsk – Avtomobilist Jekaterinburg 3:4 (2:0, 0:2, 1:2)
Góly: 2. Glinkin, 6. Isajev, 41. Šarov – 32. Krikunov, 33. Litovčenko, 43. Sexton, 45. Litovčenko – konečný stav série 0:4, Jekaterinburg postúpil do 2. kola play off

Torpedo Nižnij Novgorod – Barys Astana 5:4 pp (0:3, 2:0, 2:1 – 1:0)
Góly: 31. Volčenkov, 37. Varnakov, 58. Žafjarov, 59. Paršin, 96. Galuzin – 8. Cormier, 15. Akolzin, 17. Frattin, 50. Valk – stav série 2:2

Západná konferencia

Spartak Moskva – SKA Petrohrad 2:3 pp (0:0, 0:1, 2:1 – 0:1)
Góly: 56. Kulik, 56. Lisin – 26. Jakupov, 50. Tokranov, 65. Rundblad – stav série 2:2

Viťaz Podoľsk – CSKA Moskva 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)
Góly: 25. Švec-Rogovoj – 4. Grigorenko, 10. Kaprizov, 40. Grigorenko – konečný stav série 0:4, CSKA Moskva postúpil do 2. kola play off

Viac na túto tému: #Spartak Moskva #Július Hudáček #SKA Petrohrad