Čiliak dostal v Jaroslavli sedem gólov. Országh: Po štvrtom sa tím rozsypal

Hráči Slovana Bratislava utrpeli debakel 0:7 na ľade Lokomotivu Jaroslavľ v štvrtkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Domáci hokejisti boli počas celého duelu lepší a zaslúžene získali dva body.

24.01.2019 19:58 , aktualizované: 21:14
Marek Čiliak Foto: ,
Brankár Slovana Marek Čiliak počas zápasu s Lokomotivom Jaroslavľ.
debata (4)

Zverenci Vladimíra Országha sa ani na ôsmy pokus nedočkali prvého triumfu v tomto kalendárnom roku. Slovan natiahol sériu prehier na deväť zápasov a naďalej figuruje na poslednom mieste tabuľky Západnej konferencie aj celej KHL. „Belasí“ zaznamenali už 28. neúspech z ostatných 32 duelov, od 20. októbra 2018 zvíťazili len štyrikrát.

Bratislavský klub sa najbližšie predstaví doma proti bieloruskému Dynamu Minsk už v sobotu 26. januára o 17.30 h.

Lokomotiv Jaroslavľ – HC Slovan Bratislava 7:0 (1:0, 3:0, 3:0)
Góly: 13. Kovalenko (Ivanov, Kajumov), 28. Jurtajkin, 38. Rafikov (Ivanov, Osipov), 39. Sannikov (Afanasiev, Alexejev), 47. Korškov (Denisenko, Osipov), 52. Jelesin (J. Averin, Loktionov), 52. Jurtajkin (N. Čerepanov, Alexejev) Vylúčení: 1:5 na 2 min, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ansons, Kislov – Biťukov, Stroganov, 7500 divákov
Jaroslavľ: Konovalov – N. Averin, Jelesin, Osipov, Rafikov, N. Čerepanov, Kutuzov, Afanasiev – J. Averin, Jurtajkin, Loktionov – Denisenko, Sannikov, Alexejev – Ilienko, Kudriavcev, Korškov – Ivanov, Kajumov, Kovalenko – D. Apaľkov
Slovan Bratislava: Čiliak – Sersen, A. Jánošík, Švarný, Klok, Bačík, É. Gélinas, Boldižár – Rau, Taffe, Chipchura – Lunter, M. Sukeľ, Červený – Lamper, Buc, Liška – Jeglič, Baranov, M. Sloboda

Od úvodu boli aktívnejší domáci hokejisti, ktorí v prvých minútach niekoľkokrát preverili Čiliaka. Ten si poradil s pokusmi Jurtajkina, Kudrjavceva i Denisenka. Slovan sa nevedel dostať cez výbornú defenzívu Lokomotivu, ktorý vysoko napádal a poľahky získaval od súpera puky. Jaroslavľ hral od 11. minúty štvorminútovú presilovku pri vylúčení Gelinasa za vysokú hokejku a dokázal ju premeniť.

Po peknej akcii bol pri pravej žŕdke úplne voľný Kovalenko a poľahky zasunul puk za bezmocného Čiliak – 1:0. Následne si zahral presilovku aj Slovan a konečne sa na dlhšie usadil v útočnom pásme. Vypracoval si dve nádejné šance, s ktorými si poradil Konovalov. V záverečných sekundách tretiny mohol zvýšiť na 2:0 Kajumov, ale Čiliak jeho pokus kryl.

V úvode druhého dejstva dostal dobrú prihrávku na ľavý kruh Sersen, ale jeho delovka mierila len do Konovalova. V ďalších minútach tempo upadlo, hralo sa najmä v strednom pásme a často sa prerušovalo. V 28. minúte pridali domáci druhý gól. Po súboji pri mantineli za bránkou nedokázala trojica slovanistov dostať puk z tretiny, na pravom kruhu ho získal Jurtajkin, ktorý vypálil z otočky z prvej a zaskočil Čiliaka – 2:0.

V 33. minúte predviedli peknú akciu Liška so Slobodom, ale ten už nemohol prihrať Jánošíkovi a strela z uhla Konovalova neprekvapila. To však bolo z ich strany viac menej všetko. Obrana Lokomotivu pracovala ako hodinky a súperovi nedávala ani kúsok miesta či času. V 38. minúte pridal v presilovke tretí gól domácich obranca Rafikov, ktorý trafil z pravého kruhu do ľavého rohu bránky a o minútu sa presadil individuálne Sannikov, keď vyškolil Švarného i Čiliaka – 4:0.

Slovan nedokázal zvrátiť priebeh duelu proti lepšiemu súperovi ani v tretej tretine. Po úvodných pološanciach sa opäť dostal pod veľký tlak a Čiliak si pripísal ďalšie zákroky. V 47. minúte však kapituloval piatykrát. Denisenkova dorážka si cestu do bránky nenašla, no puk sa dostal ku Korškovi a ten sa už presadil. Na poltucet upravil v 52. minúte pri dvojnásobnej presilovke delovkou Jelesin a v rovnakej minúte pridal siedmy gól Jurtajkin.

Vladimír Országh (tréner Slovana, zdroj: Championat.com): „Súper bol v každom ohľade lepší ako my. V prvej tretine nás držal v zápase brankár, v druhej sme mali dosť vylúčení a po štvrtom góle sa náš tím rozsypal a prestal hrať. Brankára sme v tomto zápase nemenili, pretože druhý gólman má problémy a o dva dni ho chceme opäť nasadiť do zápasu. Ako na naše výkony reagujú fanúšikovia? Nikomu sa nepáči, kde sa nachádzame a ako hráme. Má to vplyv aj na návštevnosť.“

Ďalšie výsledky KHL:

Amur Chabarovsk – Avangard Omsk 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
Góly: 4. Michejev, 11. Čudinov, 36. Medvedev

Admiral Vladivostok – Sibir Novosibirsk 4:2 (2:1, 2:0, 0:1)
Góly: 13. a 39. Butuzov, 15. V. Polák, 29. Ďakov – 6. Peltola, 55. Demidov

Červená hviezda Kchun-lun – Salavat Julajev Ufa 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Góly: 23. Vitásek – 11. Majorov, 56. Omark

Metallurg Magnitogorsk – Traktor Čeľabinsk 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Góly: 19. Bereglazov, 36. Dorofejev

SKA Petrohrad – Barys Astana 3:2 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 16. Belov, 56. Gavrikov, rozhodujúci sam. nájazd Prochorkin – 26. Blacker, 49. Bochenski

Dynamo Riga – Dynamo Minsk 3:2 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 1:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 29. McMillan, 50. Darziňš, rozhodujúci sam. nájazd M. Redlihs – 2. Booth, 60. Tereščenko