Dva zápasy, dve prehry, skóre 0:16. Slovan si vo Viedni narobil hanbu

Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v nedeľu v druhom zápase KHL World Games vo Viedni s SKA Petrohrad vysoko 0:7.

28.10.2018 19:25
SR hokej KHL Slovan Dinamo Moskva BAX Foto: ,
Tréner Vladimír Országh na striedačke Slovana.
debata (9)

Pre zverencov Vladimíra Országha to bola štvrtá prehra v sérii. V tabuľke Západnej konferencie patrí Slovanu 9. priečka, na ôsmu Rigu stráca bod. Lotyšský tím však má o dva zápasy menej.

„Belasých“ teraz čaká šnúra troch zápasov na domácom ľade, začnú ju vo štvrtok 1. novembra o 17.00 h so Sibirom Novosibirsk.

KHL

Slovan Bratislava – SKA Petrohrad 0:7 (0:1, 0:2, 0:4)
Góly: 8. Hersley (Karpov, Gusev), 33. Koskiranta (Zemčjonok, Gusev), 33. Plotnikov (Dergačov), 41. Chafizulin (Ketov, Kablukov), 47. Kuzmenko (Barabanov), 49. Plotnikov (Karpov, Gusev), 60. Li (Kablukov).
Rozhodcovia: Soin, Gašilov – Viljugin, Palej, vylúčenia: 7:1 na 2 min., presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 5895 divákov.
Slovan: Štěpánek – Gelinas, Sersen, Bačik, Švarný, Grman, Meszároš, Klok – Řepík, Sukeľ, Červený – Lamper, Bailey, Liška – Rau, Taffe, Lunter – Sloboda, Chipchura, Hrnka
Petrohrad: Šestorkin – Hersley, Gavrikov, Zub, Zubarev, Rundblad, Chafizulin, Zemčjonok – Karpov, Koskiranta, Gusev – Barabanov, Byvaľcev, Kuzmenko – Plotnikov, Malcev, Dergačov – Ketov, Kablukov, Li – Tichonov

Vladimír Országh, tréner Slovana: „Prvé dve tretiny sme bojovali. Mali sme veľmi veľa vylúčených, čo nás stálo veľa síl, no držali sme sa. Hráči sa však potom opustili, čo je neakceptovateľné. Keby sme hrali tak, ako prvé dve tretiny, tak sa každému pozriem do očí a poviem, že odviedol skvelú robotu. Ale my sme v tretej tretine prestali hrať a to si proti takému súperovi nemôžeme dovoliť. Opakujem, toto je neakceptovateľné.“

Michal Sersen, kapitán Slovana: „Chceli sme v tomto zápase uhrať lepší výsledok. Oproti piatkovému zápasu sme hrali lepšie, ale výsledok vyznieva aj tak jednoznačne v prospech súpera.“

Jakub Štěpánek, brankár Slovana: „Polovicu zápasu to bolo ako tak, ale potom to bolo hrozné. Výsledky z oboch zápasov sú jasné, každý si môže urobiť obrázok o kvalite tímov, ako sú Petrohrad a CSKA Moskva. Od polovice zápasu sme jazdili ako na gume.“

Slovan začal zápas oveľa lepšie ako v piatok, hral pozorne v obrane a jednoucho v útoku. Hráči Petrohradu však boli od začiatku lepší a mali aj prvé šance. V 8. minúte po faule Kloka mali k dispozícii aj prvú presilovku a v nej prekonal Štěpánka tvrdou strelou Hersley – 0:1.

Slovan mohol odpovedať v 15. minúte po závare pred bránku, Liška však Hellberga neprekabátil. Hostia mali hru jasne v rukách, ale ďalšiu výraznejšiu šancu si už do konca tretiny nevypracovali.

Ďalšie mali však mali v druhom dejstve a to aj vinou nedisciplinovanosti hráčov Slovana. Petrohrad hral v početnej výhode hneď na začiatku, faulu sa dopustil Švarný ešte na konci 1. tretiny. Obrana „belasých“ však odolala a to aj po ďalších dvoch presilovkách SKA.

V 33. minúte však Štěpánka prekonal Koskiranta a ešte v tej istej minúte sa presadil Plotnikov. Prevaha ruského tímu bola aj naďalej výrazná, viac gólov však v prostrednej časti hry však už nedal.

Z gólu sa však tešil na začiatku tretej tretiny, keď sa presadil Chafizulin. Petrohrad Bratislavčanov nešetril a do konca zápasu ešte strelil ďalšie tri góly. Najskôr zvýšil na rozdiel piatich gólov Kuzmenko a na poltucet dal svojim druhým gólom v zápase Plotnikov. V záverečných sekundách siedmy gól strelil Li.

1. CSKA Moskva 22 12 6 0 4 65:28 36
2. SKA Petrohrad 22 14 2 3 3 71:30 35
3. Jokerit 21 14 2 3 2 81:50 35
4. Jaroslavľ 22 12 3 2 5 59:39 32
5. Spartak Moskva 23 9 1 4 9 57:55 24
6. HK Soči 22 6 3 5 8 52:60 23
7. Viťaz 23 7 2 1 13 53:66 19
8. Dynamo Riga 22 7 2 1 12 46:61 19