Tretí triumf v sérii. Štěpánek vychytal Slovanu výhru nad Admiralom

Hráči Slovana Bratislava získali v KHL ďalšie tri body, v utorok pred vlastnými fanúšikmi zdolali Admiral Vladivostok tesne 1:0. Zverenci trénera Eduarda Zankovca zaznamenali tretí triumf za sebou.

28.11.2017 21:23 , aktualizované: 22:05
Slovan - Vladivostok Foto: ,
Michal Řepík z HC Slovan Bratislava a Mnatsyan Samvel z Admiralu Vladivostok v súboji o puk.

Šestnásť vylúčených, štyri vyššie tresty a jediný gól.

Utorňajší zápas Kontinentálnej hokejovej ligy medzi Slovanom a Vladivostokom bol síce chudobný na góly, no o to bohatší na tvrdé súboje, nervozitu, ale i parádne brankárske zákroky.

O najtesnejšom víťazstve domácich 1:0 rozhodol v 42. min v početnej výhode bombou od modrej obranca Cam Barker.

Slovan nazbieral v piatich domácich stretnutiach 12 bodov, záverečné tri duely série vyhral. Hrdinom stretnutia s Vladivostokom bol brankár Jakub Štěpánek, ktorý zlikvidoval všetkých 30 striel hostí. Bratislavčania boli výrazne aktívnejší a Nalimova v bránke Admiralu ohrozili 44-krát.

„Dôležité bolo, že sme ubránili oslabenia v druhej tretine. Samozrejme, výborný výkon podal brankár Štepánek,“ pochválil svojho zverenca tréner Bratislavčanov Eduard Zankovec. Český brankár vychytal vôbec prvú nulu Slovana v sezóne.

Zápas sa od úvodného buly niesol v opatrnom tempe. Domácim akoby chýbali sily po pondelňajšom triumfe 2:1 po predĺžení nad Kchun-lunom, hostia zas nechceli spraviť chybu, ktorou by posadili víťazne naladeného súpera na koňa.

Šancí bolo na oboch stranách minimum a obraz hry sa nezmenil ani v druhom dejstve. Pribudlo však nedovolených zákrokov a veľa sa hralo v nerovnovážnom poč­te.

V záverečnej tretine udrel v presilovej hre od modrej Barker a domáci umnou hrou nepustili Admiral do výraznejšieho tlaku. Najbližšie sa Slovan predstaví v nedeľu o 16.00 v Rige, kde odštartuje sériu piatich zápasov na ľade súperov.

KHL – utorok

HC Slovan Bratislava – Admiral Vladivostok 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

• Gól: 42. Barker (Meszároš, Řepík).

Vylúčení: 8:8 na 2 min, navyše: Kašpar a Viedenský – Sabolič a Nalimov (všetci po 10 min za nešp. správanie), presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Birin, Kislov – Šalagin, Šišlo (všetci Rus.), 7564 divákov

• Slovan: Štěpánek – Ebert, Sersen, Després, Barker, Meszároš, Bačík, T. Voráček – Řepík, Viedenský, Kašpar – Réway, Z. Boychuk, Colby Genoway – Skalický, A. Šťastný, Ščerbatov – Z. Boychuk, Sádecký, T. Hrnka
  • Admiral: Nalimov – Blum, Mamašev, Volčenkov, Miščenko, Gluchov, Mnacian, Kurašov – Sabolič, St. Pierre, Tkačov – Krasnoslobodcev, Sajustov, Manukian – Fiščenko, Makarenko, Kazakov – Sergejenko, Machanovskij, Butuzov
Brankár Ivan Nalimov z Admiralu Vladivostok... Foto: SITA, Brano Bibel
HOKEJ-KHL: Bratislava - Vladivostok Slovan Brankár Ivan Nalimov z Admiralu Vladivostok zasahuje pred Michalom Řepíkom (HC Slovan).

Prvá tretina príliš vzruchu nepriniesla, najväčšiu šancu mali hostia v 15. min – prečíslenie Butuzova s Mamaševom zastavil kapitán Meszároš.

V 24. min mal na domácej strane veľkú príležitosť Viedenský, ale brankár Nalimov si poradil z jeho pokusom. V druhom dejstve ešte zaujala séria vylúčení či možnosť Eberta tesne pred sirénou.

V úvode tretej tretiny hral Slovan presilovku a po osemnástich sekundách ju zužitkoval obranca Barker delovkou od modrej čiary – 1:0. Viac gólov už nepadlo, skóre sa nezmenilo ani v záverečnej power-play hostí.

Eduard Zankovec (tréner Slovana): „Som spokojný s našou hrou v oslabení, ziskom troch bodov a defenzívnou hrou v záverečnej desaťminútovke. Súper mal dosť šancí, ale chlapci veľmi dobre blokovali strely.“

Fredrik Stillman (tréner Admiralu): „Gratulujem Slovanu k trom bodom, bol dnes lepší a zaslúžene vyhral. Nám sa dnes nepodarilo dostať puk do bránky, a preto odchádzame naprázdno. Mali sme príliš veľa zbytočných vylúčení, musíme si nastaviť zrkadlo a pripraviť sa na ďalší duel.“

Marek Viedenský (útočník Slovana): „Dôležité sú tri body. Diváci videli dobrý zápas, obaja súperi podali kvalitný výkon. Som rád, že sme zvíťazili. Obaja súperi dobre bránili, dávali si pozor. Práve preto padol len jeden gól. Nám veľmi dobre zachytal Jakub (Štěpánek, pozn.).“

Jakub Štěpánek (brankár Slovana): „Bol to ťažký zápas, druhý za dva dni. Trochu sme za sebou ťahali nohy, našťastie sme to v závere ubránili a zvíťazili. Sám som bol prekvapený, že som sa v bránke necítil zle. Nevyspal som sa dobre, ale pomohlo mi popoludňajšie zdriemnutie. Po fyzickej stránke som sa cítil lepšie ako v pondelok.“

Viac na túto tému: #KHL #HC Slovan Bratislava #Admiral Vladivostok