Slovan dosiahol najvyššiu výhru v sezóne. Řepík: Konečne sme hrali tak, ako chceme

Využili tri presilové hry a vyhrali najvyšším rozdielom v sezóne. Bieloruský tréner Eduard Zankovec sa vo svojom druhom stretnutí na lavičke hokejistov Slovana dočkal prvého víťazstva.

09.10.2017 21:43 , aktualizované: 22:06
Eduard Zankovec Foto: ,
Nový tréner HC Slovan Bratislava Eduard Zankovec (vpravo) s hráčmi počas zápasu proti Soči.

Jeho zverenci si v pondelňajšom stretnutí KHL poradili so Soči vcelku jednoznačne 4:1 a odpútali sa z predposlednej priečky Západnej konferencie. Doposiaľ bolo ich najvyššou výhrou víťazstvo 4:2 nad Minskom.

„Konečne sme hrali tak, ako chceme, i keď začiatok nebol úplne vydarený. Postupne sme sa do toho dostali a napadali nám tam góly. Hráme teraz lepšie v obrannom pásme, viac zdvojujeme a pomáhame si, aby pri chybe vždy mal kto zastúpiť spoluhráča. Vďaka tomu sa ľahšie dostávame aj do protiútokov,“ prezradil útočník Michal Řepík.

Slovanisti celý zápas zodpovedne bránili a na rozdiel od predošlých dvoch stretnutí boli efektívni v útoku. V prvej tretine mali hostia jednoznačnú streleckú prevahu, ale Mazanec bol vždy na správnom mieste.

Oveľa viac vzruchu priniesla prostredná tretina. Fanúšikovia si navyše mohli dvakrát zakričať gól. Najprv pri hre štyroch proti štyrom z prvej presne trafil Řepík a o päť minút ho napodobnil v presilovej hre Smoleňák.

I v záverečnej dvadsaťminútovke mali rozbehnutí slovanisti viac z hry. Na bezpečných 3:0 upravil hneď v jej úvode, opäť v početnej výhode, strelou švihom spomedzi kruhov obranca Ebert. Na 4:0 zvyšoval najproduktívnejší muž Bratislavčanov Smoleňák, ale posledné slovo mal hosťujúci Ščitov.

Najbližšie sa Slovan predstaví vo štvrtok v Jekaterinburgu.

„Čaká nás náročná séria štyroch zápasov vonku. Dúfam, že ju zvládneme čo najlepšie. Musíme pokračovať v hre zo zápasu so Soči,“ doplnil Řepík.

„V prvej tretine sme to mali ťažké, no našťastie súper neskóroval. Podržal nás brankár. Dôležité bolo, že sme zvládli oslabenia. Som rád, že sa nám duel podarilo dotiahnuť do víťazného konca,“ uviedol tréner Slovana Zankovec.

HC Slovan Bratislava – HK Soči 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

• Góly: 27. Řepík (Viedenský), 32. Smoleňák (Colby Genoway, Meszároš), 43. Ebert (Després), 52. Smoleňák – 55. Ščitov (O'Dell, Polášek)
  • Vylúčení: 7:8 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kulakov, Olenin – Golovľov, Micheľ (všetci Rus.), 6051 divákov
  • Slovan: Mazanec – Ebert, Després, Meszároš, Barker, T. Voráček, Švarný, Bačik – Řepík, Viedenský, L. Kašpar – Buchtele, J. Mikúš, Smoleňák – Colby Genoway, T. Hrnka, Michal Hlinka – Skalický, Sádecký, A. Šťastný
  • Soči: Barulin – Ščitov, Alexandrov, Chochlov, Jokipakka, Chomickij, Polášek, Čmychov – Ščegoľkov, Cvetkov, Lapenkov – Casey Wellman, Collins, Šmeľov – Padakin, O'Dell, Tomilin – Grebenščikov, Ivanov, Točickij

Torpedo Nižnij Novgorod – AK Bars Kazaň 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)
Góly: 25., 39. a 60. Tkačiov, 7. Azevedo, 8. Tokranov

CSKA Moskva – Lokomotiv Jaroslavľ 5:2 (2:1, 3:0, 0:1)
Góly: 20. a 35. Kaprizov, 9. Blažijevskij, 26. Ničuškin, 27. M. Grigorenko – 16. Kadejkin, 43. Apalkov

Spartak Moskva – SKA Petrohrad 0:4 (0:0, 0:4, 0:0)
Góly: 24. Plotnikov, 29. Gusev, 30. Chafizullin, 32. Rundblad

Viac na túto tému: #HC Slovan Bratislava #HK Soči #Radek Smoleňák