Šatan gólmi potiahol Slovan k výhre nad Lokomotivom

Na bratislavský zimák zavítal v nedeľu Mikuláš. Deti obdaril cukríkmi a hokejistov Slovana cennými troma bodmi. Tie si však museli zaslúžiť bojovným výkonom proti Jaroslavľu. Slovan vyhral v KHL nad Lokomotivom 5:3 a v pondelok o 19.00 zakončí domácu sériu súbojom s Atlantom Mytišči.

08.12.2013 19:25 , aktualizované: 19:36
Miroslav Šatan, Andrej Šťastný, Martin Škoula Foto: ,
Miroslavovi Šatanovi gratulujú ku gólu spoluhráči zo Slovana Andrej Šťastný a Martin Škoula.
debata (3)

Prvé dva góly od príchodu do mužstva strelil Miroslav Šatan. Oba z podobnej pozície, keď bol v správnom čase na správnom mieste a poslal odrazený puk do bránky. „Rozhodlo, že sme to nezabalili. Aj diváci sa zobudili, tlačili nás dopredu. Je skvelé opäť vyhrať pred vlastnými fanúšikmi. Samozrejme, že ma potešili aj góly. Navyše, prvý som strelil v momente, keď to mužstvo potrebovalo,“ povedal topoľčiansky rodák bezprostredne po zápase.

Domáci nastúpili vo fialových dresoch s nápisom Nádej pre deti. Klub podporil čiastkou 10 000 eur malých onkologických pacientov. V tíme Slovana už nekorčuľovala dvojica českých hráčov Tomáša Netíka a Zdeňka Kutláka. Najlepší strelec tímu Netík dostal lukratívnu ponuku z Nižnekamsku, kde pôsobil v minulej sezóne, Kutlák odišiel po vzájomnej dohode.

Slovan Bratislava – Lokomotiv Jaroslavľ 5:3 (0:1, 2:2, 3:0)

• Góly: 27. Šatan (Sersen), 32. Šatan (V. Mihálik, Sigalet), 48. M. Daňo (Bakoš, Škoula), 49. Bližňák (Vondrka, Miklík), 53. A. Šťastný (Sersen, Štajnoch) – 16. Koreňov (Kapustin, Gorochov), 22. Musatov (M. Redlihs, Chlopotov), 35. Plotnikov (Gorochov, Koňkov)
  • Vylúčení: 6:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ravodin, Romasko – Zacharenkov, Sadovnikov, 10 055 divákov.
  • Slovan: Janus – Škoula, Sersen, V. Mihálik, Sigalet, Štajnoch, Mojžíš – Miklík, Bližňák, Vondrka – Radivojevič, Ölvecký, Bartovič – Šatan, A. Šťastný, L. Hudáček – Daňo, Matoušek, M. Bakoš
  • Jaroslavľ: Sanford – Gorochov, Ľubuškin, Holös, S. Kronwall, Zotov, V. Višnevskij, Jakovlev – Plotnikov, Apaľkov, Koňkov – M. Redlihs, Chlopotov, Musatov – Averin, J. Petrov, Černikov – Maľcev, Kapustin, Koreňov
Maskot Slovana Harvy vo fialovom drese, ktorým... Foto: SITA, Jozef Jakubčo
Slovan, Harvy Maskot Slovana Harvy vo fialovom drese, ktorým klub podporil boj proti onkologickým opatreniam.

Slovan prespal úvodnú tretinu. Domáci sa len sporadicky dostávali do útočného pásma a najmä v troch oslabeniach sa museli brániť. V 16. min zostal pred bránkou nikým nestrážený Kornejev, ktorý prekonal Janusa. Ani nástup do druhého dejstva zverencom Rostislava Čadu nevyšiel, Musatov si nakorčuľoval pred Janusa a zvýšil.

Domácich naštartoval dvoma gólmi Šatan. Tie akoby vliali energiu mužstvu a nabudili aj fanúšikov v zaplnenom hľadisku. Napriek tomu Slovan ešte raz v zápase prehrával. V 35. min trafil Miklík a po ňom aj Vondrka konštrukciu bránky a platilo známe – nedáš, dostaneš. Z protiútoku prestrelil Janusa Plotnikov. V 38. min mohol Šatan zavŕšiť hetrik, ale kanadský brankár Sanford si tentoraz s jeho dorážkou poradil.

Zlepšený výkon korunovali domáci v tretej tretine. Na obrat potrebovali necelých sto sekúnd. Najskôr sa pred bránkou presadil dôrazný Daňo a krátko a na to zužitkoval Vondrkovu aktivitu Bližňák. A to ešte nebolo všetko. Slovanisti nepripustili drámu. V 53. min tečoval Sersenovu strelu pred bránkou Šťastný – 5:3.

Rostislav Čada (tréner Slovana): „Dlho sme nezaslúžene prehrávali. Súperovi pomohla šesťminútová presilovka v prvej tretine, ktorú sme veľmi dobre ubránili, ale paradoxne pred jej koncom sme dostali gól. Postupne sme vyrovnali hru. Mohli sme dať gól na 3:2, namiesto toho sa potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš a inkasovali sme. Nepoložilo nás to, dali sme v tretej tretine tri góly a súhlasím s trénerom hostí, že sme zaslúžene vyhrali.“

Piotr Vorobijov (tréner Jaroslavľa): „Slovan vyhral zaslúžene. Jeden a pol tretiny sme hrali veľmi dobre, ale prišla únava po dlhej sérii zápasov u súperov. Máme v tíme množstvo mladých hráčov, ktorí potrebujú zberať skúsenosti. Nehrali sme ideálne, postupne nám dochádzali sily. Musíme ešte tvrdo pracovať.“

13. Spartak M. 53 12 4 3 4 2 28 102:145 56
14. Minsk 53 13 1 3 3 3 30 102:159 53

2. marca 2014: Slovan BA – Spartak Moskva 0:3
26. februára 2014: Slovan BA – Dynamo Minsk 4:3 sn
28. januára 2014: Dynamo Moskva – Slovan BA 2:3
26. januára 2014: Podoľsk – Slovan BA 1:2 sn
24. januára 2014: Nižnij Novgorod – Slovan BA 2:3
22. januára 2014: Kazaň – Slovan BA
19. januára 2014: Slovan BA – Novokuzneck 2:3
17. januára 2014: Slovan BA – Vladivostok 1:6